Громада Верхньої Сироватки їде до Зеленського

Після відсутності реакції на неправомірні дії нещодавно звільненої голови Верхньосироватськоі ОТГ, місцеві депутати та громада вирішили звернутись за допомогою до Президента України Володимира Зеленського та зібралися до його Офісу на прийом.


«Шановний Володимире Олександровичу! ​Звертаємось до Вас, як до Гаранта Конституції та Законів України. 25.07.2019 року ми скористались своїм законним правом та достроково припинили повноваження сільського голови Верхньосироватської сільської ради Александрової А.М.. Дане рішення було прийняте на законних підставах і 20 депутатів з 26, а це більше ніж 2/3, як вказано в законі, таємним голосуванням достроково припинили повноваження сільського голови. Згідно Закону України «Про місцеве самоврядування» повноваження сільського голови припиняються з моменту прийняття відповідного рішення, а саме 25.07.2019 року. З 25.07.2019 року у нас в ОТГ діє безвладдя, оскільки реєстратори в Сумські області відмовляються реєструвати дані зміни в ЄДР, а керівник Головного територіального управління юстиції Свистун І.П. самоусунулась від вирішення проблеми та спостерігає за ситуацією зі сторони. Реєстраторами безпідставно блокується зміна керівника, хоча весь пакет документів є в наявності.

05.08.2019 року ми потрапили на розширену нараду при в.о. голови Сумської обласної адміністрації Купрейчик І.В., яка від вирішення даної проблеми самоусунулась, наказавши нам сідати за стіл перемовин або звертатись до суду. Тобто Вона не розуміє, що проблему безвладдя необхідно вирішувати терміново, а не направляти до суду, де вона буде вирішуватись роками. ​Ситуація, яка склалась навколо реєстрації зміни керівника по Верхньосироватській ОТГ нагадує ходіння по колу і всі намагаються нас «відфутболити», бо це і є найшвидший спосіб вирішення проблеми – затягли у судові спори і забути за проблему. ​

На даний час вже є рішення двох судів – Сумського окружного адміністративного суду та Сумського районного суду, якими відмовлено в позовах колишньому голові Верхньосироватської сільської ради про визнання вищевказаних рішень депутатів незаконними. Більш того одним із рішень суду відмовлено в задоволенні клопотання про забезпечення позову у вигляді заборони реєстраційних дій щодо визначення керівника сільської ради. ​Ми звертаємось до Вас, бо ми обійшли вже всі кабінети, стукали у всі двері і коли почули від в.о. голови Сумської обласної адміністрації Купрейчик І.В. що нам треба сідати за стіл перемовин або йти до суду, ми зрозуміли, що нам, крім Вас ніхто не допоможе. Боротись з зацікавленістю високопосадовців Сумської області ми не можемо і не хочемо, але Ви зможете вирішити дану проблему, або замінити цих зацікавлених осіб. ​Просимо Вас визначити дату та час для особистого прийому депутатів Верхньосироватської сільської ради», – йдеться у повідомленні на сторінці Верхньосироватськоі сільської ради у Фейсбук.