Громади Сумщини розглядали механізми фінансування закладів охорони здоров’я вторинного рівня в ОТГ

Вивчали алгоритм розрахунку тарифу платної послуги, що включати в собівартість медичної послуги та  як проводити її калькулювання. Також, під час онлайн-консультації експертів Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD, опановували, які затрати комунального некомерційного підприємтва (КНП) відноситься до прямих, загальновиробничих  та  адміністративних витрат.


За словами радниці з питань децентралізації та місцевого самоврядування Тетяни Коробки, метою заходу, зокрема, було підвищення рівня знань учасників щодо фінансування в рамках медичної реформи, ознайомлення зі ставками і тарифами в програмі медичних гарантій та прикладами розрахунку вартості основних медичних послуг, обговорення важливості осучаснення колективного договору медичних закладів, огляд його структури та порядку укладення.

«Після визначення фактичної собівартість платних послуг можна переходити до формування цін. Але визначення цін –  компетенція місцевої громади. КНП не має права самостійно встановлювати остаточний розмір прибутку, який «накручується» на вартість, тобто визначити граничний норматив рентабельності. Медзаклад самостійно формує собівартість платних послуг, але відсоток рентабельності узгоджує з виконавчим комітетом місцевою радою», – зазначила радник з питань управління муніципальними фінансами Ірина Алєєва.

Участь в заході взяли фахівці з об’єднаних територіальних громад, керівники лікарень, а також керівники фінансово-економічної служби медичних закладів.

Також, як зазначила Ірина Алєєва, спільно з учасниками розглядали питання фінансування, а саме – що можна фінансувати з місцевих бюджетів, а що ні.

«Враховуючи норми Бюджетного кодексу ОМС мають можливість фінансувати вартість витрат на комунальні послуги та енергоносії, медичні послуги, понад обсяг, який передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. Але, тільки проаналізувавши договір КНП із НСЗУ та додатки до нього, а також місцеві програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я», – підкреслила радниця.