“І повернувся білим журавлем”… Сумський письменник випустив книгу про Сергія Табалу

У Сумському видавництві «Мрія» за підтримки Сумської  міської ради  побачила  світ книга – художньо-документальна повість «І повернувся білим журавлем…». Її автор – відомий сумський письменник і журналіст Петро Андрійович Нестеренко, у творчому доробку якого нараховується близько 30 художніх та художньо-документальних книг.


Свій новий твір Петро Нестеренко присвятив уродженцеві Сумщини, Герою України Сергію Табалі, який народився в Лебедині, а дитячі та юнацькі роки  пройшли в Сумах. Тут і закінчував спеціалізовану школу №9, навчався в хіміко-технологічному центрі ПТО.

Коли в столиці України розпочалася революція Гідності, став активним її учасником. А як тільки-но  розгорілися події на сході України, Сергій Табала відразу ж відбуває на фронт, стає у стрій захисників Донецького летовища. Боєць 5-го окремого батальйону Добровольчого Українського корпусу «Правий сектор» Сергій Табала загинув 6 листопада 2014 року, тримаючи оборону на  звідусіль обстрілюваному Донецькому аеропорту.

У листопаді 2016 року Президент України Петро Порошенко присвоїв Сергію Табалі  звання «Герой України». Найвищу державну відзнаку за особисті мужність, героїзм, незламність духу, виявлені  в захисті державного суверенітету та цілісності України, йому присвоєно посмертно.

У своїй книзі письменник розкриває витоки становлення 18-річного кіборга, активну життєву позицію патріота, націоналіста, безстрашного бійця, який віддав своє життя за свободу і незалежність України і став символом мужності, братерства та самопожертви в ім’я майбутнього своєї Батьківщини.