Ігри Мішеля на «Глухівському престолі» прирікають глухівчан на смерть

Останнім часом здається, що вся робота міського голови Мішеля Терещенка зводиться лише до написання гнівних постів у соцмережах. Цього разу він «порахував», що область виділила замало коштів для Глухова на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет. Але ж із бюджету міста Глухів виділено на це лише … 1 тисячу 61 гривню!


«Фірмовий» спосіб ділового листування від мера Глухова

У черговому пості у фейсбуці Мішель Терещенко звинуватив обласну владу в тому, що «при існуючій потребі більше 200 тисяч гривень для глухівчан, хворих діабетом, було символічно виділено лише 17 тисяч». Проте, бач, на Шостку та Охтирку – 343 тисяч та 232 тисяч відповідно.

«Скажіть, чи може бути ось така дискримінація хворих діабетом глухівчан у порівнянні з мешканцями інших районів Сумської області?» – гнівно запитує користувачів соцмережі пан Терещенко.

На жаль, розмовляючи із фейсбучними друзями, міський голова Глухова так і не зібрався з’їздити до Сум, щоб обговорити проблему із керівництвом області та депутатами. Чи хоча б листа написав? Чи може пост у фейсбуці – це такий «фірмовий» спосіб ділового листування, запатентований глухівським градоначальником?

Офіційне питання – офіційна ґрунтовна відповідь

На прохання журналістів облдержадміністрація прокоментувала питання, поставлене Мішелем Терещенком.

 «Цільові видатки на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет обласному бюджету Сумської області на 2017 рік враховані у складі медичної субвенції у сумі 15,2 млн. гривень. Але ці кошти забезпечували потребу на початок 2017 року лише на 36%. Вони були розподілені між місцевими бюджетами області пропорційно до потреби, – йдеться в коментарі Департаменту фінансів ОДА. – Сумська облдержадміністрація з огляду на ситуацію з фінансуванням таких хворих неодноразово зверталася до Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я України з приводу збільшення вказаних цільових видатків медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Однак на сьогоднішній день дане питання залишається невирішеним».

Та обласна влада не кинула хворих напризволяще. Депутати обласної ради запропонували облдержадміністрації винайти можливість виділити з обласного бюджету місцевим бюджетам області 2 мільйони гривень на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет. Саме ці кошти й були виділені на сесії 15 вересня.

Далі цитуємо: «розподіл коштів між місцевими бюджетами області здійснювався в залежності від уточненої потреби станом на 1 вересня цього року (35,5 млн. гривень) та виділених місцевими бюджетами коштів на вказані цілі. Таким чином, забезпеченість видатками на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет в середньому по області склала 48,9%. При цьому по м. Глухів – 55,6%, що на 6,7% більше від середньообласного».

Шок і Жах! Керманичу Глухова байдуже до своїх жителів?

У Департаменті фінансів ОДА наводять справжні факти і цифри, побачивши які стає зрозуміло, що війни з обласною владою турбують міського голову Глухова значно більше, аніж здоров’я власних громадян.

Адже якщо Шостка та Охтирка виділили з міського бюджету на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет понад 300 та 270 тисяч гривень відповідно, то з міського бюджету Глухова – лише 1 тисячу 61  гривню. І це на фоні того, що в цілому з місцевих бюджетів області на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет виділено понад 1 мільйон 700 тисяч гривень. Ось де справді «кепкування» з боку міського голови та депутатів колишньої гетьманської столиці. Адже цифри говорять самі за себе і говорять вони про те, що міська влада Шостки, Охтирки та інших міст і районів області більше піклується про своїх хворих, ніж міський голова Глухова про своїх.

І на жаль, ці дані не є випадковими. Так, з міського бюджету Глухова обласному бюджету на придбання лінійного прискорювача для Сумського обласного клінічного онкологічного диспансеру, де лікуються хворі з усіх районів області, в тому числі й з міста Глухів, передбачені кошти в сумі майже 382 тисячі гривень. У той же час Шостка та Охтирка виділили на це відповідно майже 870 тисяч гривень та близько 550 тисяч гривень відповідно.

По кому справді гільйотина плаче?

Полив брудом обласну владу, відправив голову ОДА на гільйотину, звів наклепи на всіх, кого вважає «не своїм»… Так і проходить кожен робочий день міського голови Глухова Мішеля Терешенка. А поки нащадок славнозвісних меценатів грається в ігри престолів, або у якийсь «контрстрайк», жителі Глухова не мають до кого звернутися за найнеобхіднішим – ліками.

A LA GUERRE COMME A LA GUERRE ! «На війні як на війні…», пише Мішель Терещенко в одному із своїх постів у фейсбуці. А наскільки далеко він зайде в цій зрозумілій і необхідній тільки йому війні? Невже, шановний пане Мішель, Ви воюватимете і далі, незважаючи на те, що через таку Вашу «зайнятість на глухівському престолі» справді потерпають жителі міста, яким ви керуєте?

Фото Артема Слипачука 31.08.15 м.Глухів