Керівникам на місцях варто брати на себе більше відповідальності за вирішення проблем людей, – Микола Клочко

Голова облдержадміністрації неодноразово наголошував, що питання жителів Сумщини мають спочатку вирішуватися на місцевому рівні. А в умовах децентралізації влади керівникам на місцях варто брати на себе більше відповідальності за вирішення проблем людей.


Не став винятком і черговий особистий прийом, на якому заявники намагалися за допомогою очільника області вирішити питання, які перебувають в компетенції міської влади, приватних структур або суду.

Через незнання законодавства або через небажання влади на місцях допомагати людям жителі області зі своїми проблемами часто звертаються відразу якщо не до обласної влади, то вже напряму до Президента України чи Прем’єр-міністра. Хоч насправді їх питання може вирішитися на місцевому рівні.

Зокрема, уже неодноразово до голови облдержадміністрації приїздить на особистий прийом жителька міста Білопілля з питанням щодо невиплати їй заробітної плати за місцем роботи. Хоча з цим питанням перш за все варто було б йти до суду.

Питання іншого заявника щодо встановлення індивідуального газового лічильника в компетенції ПАТ «Сумигаз». А можливість оренди мережі кіосків одного із всеукраїнських підприємств заявники мали б у першу чергу обговорити з керівництвом місцевого відділення цього підприємства.

Обласна влада завжди відкрита для людей. Голова облдержадміністрації готовий допомагати громадянам, сприяти вирішенню їх наболілих проблем. Але сьогодні вже кожен має розуміти елементарні основи законодавства, рівень відповідальності органів місцевого самоврядування та органів державної виконавчої влади.

Для всіх жителів області успішно працюють центри з надання безоплатної первинної правової допомоги http://www.sumyjust.gov.ua/bezoplatna-pravova-dopomoga.html, де вам роз’яснять порядок реалізації ваших прав, порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.