Куди платять податки сумчани?

За рахунок фективного перереєстрування   підприємств і установ обласного підпорядкування, які фактично знаходяться та здійснюють свою діяльність в обласному центрі, а податки сплачуватимуть по місцю реєстрації в інших районах області місто Суми втрачає 74 млн гривень.


Очільник обласного центру Олександр Лисенко назвав такі дії протиправними, і наголосив, що обласне керівництво таким чином «обкрадає» містян».

Загальна кількість підприємств які вже здійснили перереєстрацію за вказівкою представників БПП становить 27, заплановано – 41, а всього в обласному підпорядкуванні знаходиться 71 підприємство.

На кону президентський виборів, обласна влада в особі керівника управління комунальної власності Сумської обласної ради Дмитра Нагорного і голови облради Володимира Токара вирішили «піти ва-банк», вчиняючи протиправні по відношенню до сумчан дії.

Олександр Лисенко під час апаратної наради зачитав перелік закладів, які змінили місце реєстрації з обласного центру на села Краснопільського, Білопільського, Сумського району.

«Чи не викликає у сумчан здивування чому саме в один округ перереєстрували підприємства? Політика не має відображатися на житті людей. Це кошти, які мають піти на ремонт доріг міста, лікарень, садочків, натомість, більше 70 млн грн підуть на потреби жителів Краснопілля і Білопілля», – сказав міський голова Олександр Лисенко.

Наприклад, обласний краєзнавчий музей зараз зареєстрований у селі Мезенівка, Краснопільського району.

Керівництво обласного центру вимагає зупинити протиправні дії проти сумчан, відповідне звернення обговорять депутати міської ради під час позачергової сесії та зверняться до правоохоронних органів області та керівництва країни.

Наразі керівники структурних підрозділів отримали доручення скоротити витрати за міськими програмами на 2019 рік на 15-20%, у тому числі програми освітньої, соціальної галузей.