Лебединська ОТГ на старті: міська рада планує розпочати добровільний процес утворення громади

Про це стало відомо під час консультативного візиту керівниці Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Марини Лобової та радниці з питань децентралізації та місцевого самоврядування Тетяни Коробки в Лебединську міську раду. Зустріч була присвячена обговоренню питання утворення об’єднаної територіальної громади навколо міста обласного значення Лебедин.


Під час зустрічі Лебединський міський голова Олександр Бакликов зазначив, що підтримує ідею щодо утворення Лебединської міської ОТГ саме у добровільному порядку та за результатами зустрічі має намір направити на адресу сільських рад офіційного листа із пропозицією про початок процедури ініціювання приєднання територіальних громад відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Згідно з чинним перспективним планом формування територій громад Сумщини до Лебединської міської ОТГ з адміністративним центром у м. Лебедин мають увійти 23 територіальні громади, таким чином громада охопить майже всю територію Лебединського району.

За словами Марини Лобової, Лебединська міська ОТГ у такому форматі повністю відповідає положенням Методики формування спроможних територіальних громад, є фінансово спроможною та у перспективі матиме можливість у повній мірі самостійно забезпечувати належний рівень надання найважливіших публічних послуг жителям:

«Не менш важливо, що утворення Лебединської ОТГ не впливатиме на зміну фінансових взаємовідносин ні у сільських громадах, ні у районі до кінця поточного року, оскільки бюджети відповідно до чинного законодавства виконуватимуться окремо. Натомість, це значно полегшить перехідний реорганізаційний період, який очікує на всі ОТГ наприкінці 2020 року після проведення виборів», – зазначила Марина Лобова.

Нагадаємо, Лебединський район наразі є єдиним районом в Сумській області, де досі не утворено жодної ОТГ. Наразі йде активне обговорення проєктів перспективних планів в областях, у профільному Міністерстві та комітеті ВРУ, які будуть покладені в основу нового адміністративно-територіального устрою держави. Місцеві вибори восени 2020 року пройдуть вже на новій територіальній основі.

Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.