Легальність працевлаштування на Сумщині під контролем Держпраці

Протягом 2017 року посадовими особами Управління Держпраці у Сумській області в межах наданих державою повноважень проведено понад 600 контрольних заходів  стосовно дотримання роботодавцями Сумщини законодавства про працю. У ході перевірок та інспекційних відвідувань встановлено 9 роботодавців, які використовували працю 16 працівників без належного оформлення. На зазначених суб’єктів господарювання Управлінням накладено штрафні санкції на загальну суму 1 536 000грн.


Про результати роботи у напрямку виявлення нелегальної праці доповіла заступник начальника Управління Держпраці у Сумській області Наталія Антоненко у ході засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Заступник начальника зазначила, що протягом минулого року фахівцями Управління також виявлено 40 працівників, які виконували роботи на підприємствах області на підставі цивільних договорів, у той час як відносини між ними та роботодавцями мали ознаки трудових.

«Саме можливість укладати цивільно-правові договори та відсутність процедури їх реєстрації є основним і досить суттєвим механізмом для приховування трудових відносин між працівником і роботодавцем», – зауважила Наталія Антоненко.

Тож із метою уникнення ймовірних порушень фахівцями Управління протягом минулого року проведено 132 відвідування задля інформування суб’єктів господарювання про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю.

Також Наталія Антоненко зазначила, що наразі заходи контролю за додержанням законодавства про працю Управлінням Держпраці у Сумській області не здійснюються із огляду на продовження дії мораторію на 2018 рік. Однак, у випадку включення Кабінетом Міністрів України Держпраці до Переліку державних органів, на які дія мораторію не поширюватиметься, посадовими особами Управління буде забезпечено подальше проведення інспекційних відвідувань підприємств Сумщини.

На ряду з цим фахівець звернула увагу присутніх на те, що підстави проведення позапланових заходів державного нагляду визначені статтею 3 Закону України Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності

Окрім того заступник начальника Управління Держпраці у Сумській області взяла участь у засіданні обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.