Ліс рублять – тріски летять…

Поблизу с. Боромля Тростянецького району місцевий житель незаконно зрубав три берези. Поліція Конотопського району задокументувала незаконну вирубку 21 дуба та 88 верб. Правоохоронці встановила особи зловмисників та відкрили відповідні  кримінальні провадження.


Працівники Тростянецького відділення поліції виявили незаконну порубку лісу. В ході перевірки встановлено, що три листяних дерева породи береза неподалік від села Боромля, зрубав 42-річний місцевий житель. Дерева були знищені на дільниці, що належить ДП «Тростянецький Агролісгосп».

У Конотопському районі двоє місцевих жителів 43-х та 53-х років у лісосмузі біля села Коханівка здійснили самовільну порубку 21-го дерева породи дуб.

Територія лісосмуги, де було зафіксовано факт знищення цінних порід дерев, належить ГП «Конотопський Агролісгосп».

Поліція відкрила кримінальні провадження за ст. 246 «Незаконна порубка лісу» Кримінального кодексу України.

У тому ж Конотопі, ще у грудні минулого року, в ході виконання робіт по очищенню прибережної зони річки Єзуч, місцева 34-річна чиновниця, фактично керуючи цими роботами, самовільно розпорядилася провести вирубку дерев породи верба у кількості 88 штук. В її діях вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст.364 «Зловживання владою або службовим становищем». Поліція проводить розслідування.

Нагадуємо, що згідно ст. 246 Кримінального кодексу України, незаконна порубка дерев і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах карається штрафом, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добутого. Слідство триває.

За повідомленням Сектору комунікації поліції Сумської області