Масштабне об’єднання: до Опозиційної платформи – За життя приєднуються політики і громадські діячі

Події останнього часу показали, що влада, і колишня, і минула, займається лише обіцянками. Їй байдужа доля населення країни, його благополуччя та розвиток. Нині тільки Опозиційна платформа – За життя є останньою надією зупинити падіння економіки, досягти миру та злагоди в країні. І саме тому програма дій політичної сили знаходить свої відгуки у багатьох лідерів громадської думки Сумщини і пересічних її жителів.


До команди опозиціонерів вже приєдналися представники «Опозиційного блоку» і команда Олександра Соколова. Тепер тут радо зустрічають громадських активістів. Днями за «круглим столом» зібралися представники ГО «Пам’ятай ім’я своє», «Православна громада Суумщини», об’єднаного козацтва, правозахисники, СМГО «Чорнобиль-Суми», НП «Жінки за мир», депутати обласної та місцевих рад. Ці люди розуміють, що сьогодні в державі дуже багато проблем і аби їх вирішити, треба брати відповідальність перед населенням, брати владу в свої руки, брати зобов’язання і виконувати їх. Головне, вони не бояться цього робити, бо за ними – безцінний досвід і вміння.

«Ми багато спілкувалися з жителями області – представниками різних сфер. Дослуховувалися до думки тих, хто приходив до наших приймалень із своїми пропозиціями та ідеями. І ми дійшли висновку, що в Україні сьогодні є два варіанти вибору: влада, яка дискредитувала себе повністю за останні роки, або єдина в Україні потужна опозиція – це Опозиційна платформа – За життя. Настав час відроджувати країну і це під силу лише нашій політичній силі», – наголосив керівник регіональної організації ОП-ЗЖ, депутат обласної ради Олександр Стрельченко.

Його заступник, депутат Сумської міської ради Ігор Перепека зазначив, що за столом зібралися ті люди, з якими ОП-ЗЖ спілкувалася і плідно співпрацювала останні 5 років. «З якими відстоювала назви вулиць, можливість говорити своєю рідною мовою, віросповідати свою релігію, не віддала на поталу святкування 9 Травня, вистояла утиски радикалів. Ця планомірна робота дала свій результат. Зараз ми знову єдиною потужною силою будемо відстоювати інтереси громад», – зауважив опозиціонер.

Співголова Національної платформи «Жінки за мир» у Сумській області Тамара Іщенко розповіла як вони допомагають жителям Донбасу в юридичній площині, збирають подарунки і продуктові набори до свят, відстоюють права дітей та жінок. Підтримують у цих ініціативах жіноцтво, за словами Тамари Дмитрівни, лише опозиціонери.

Учасники круглого столу переконані, що представляти інтереси громад можуть лише ті,  хто не з чуток знає про потреби людей.

Голова СМГО «Чорнобиль-Суми» Лідія Самко розповіла, що за останні роки чорнобильців підтримують тільки депутати від опозиції. «Вони відгукуються на всі наші прохання. Разом із нами відстоюють права чорнобильців, дуже багато допомагають нам в облаштуванні диспансеру радіаційного захисту населення тощо. Тому ми також підтримуємо своїх партнерів», – висловила своє бачення Лідія Федорівна.

Присутні наголошували на непрофесійності влади, недолугому управлінні країною, через що у населення виникає дуже багато проблем.

«Чим більше не професійна влада – тим більше приймається незаконних актів. У нас сьогодні взагалі не виконуються рішення судів, немає відповідальності чиновників за прийняття неправомірних резолюцій. Все це призводить до того, що люди ходять по замкнутому колу і не можуть домогтися справедливості. Цьому треба покласти край», – переконаний громадський діяч, правозахисник Олександр Соколов.

З ним погоджується і правозахисник Дмитро Єфіменко: «Дійсно, зараз дуже складний час у державі і, не дивлячись на обіцянки влади, кінець епохи бідності так і не настав. Тому нам потрібно координувати спільні зусилля і зупиняти те, що коїться в країні. Місцеве самоврядування – це останній бастіон у зупиненні продажу нашої держави та її знищення. Тому треба об’єднуватися з фахівцями, людьми , які знають що робити, які вміють і будуть працювати на благо людей. Мій вибір також – ОП-ЗЖ».

Очевидно одне, що за останні 15 років такого масштабного об’єднання в Сумах не було. Тож зараз, говорять опозиціонери, у місцевого самоврядування з’являється шанс отримати по-справжньому професійний депутатський корпус і дієву виконавчу владу.