Медична реформа в Україні має бути зупинена, а звичайний лікар повинен отримувати зарплату не менше 15 тисяч грн

На цьому наголошують сумські опозиціонери. Вони закликають політичні сили та громадські організації об’єднатися задля вирішення нагальних проблем українців.


«Порошенко із Супрун за останні роки зробили з медичної галузі України не охорону здоров’я, а заробляння коштів. Запроваджена ними медична реформа знищила всі напрацювання! Ми сподівалися, що Зеленський відмінить цю реформу, а він її, навпаки, підтримав», – наголосив в ефірі телеканалу АТВ депутат Сумської обласної ради, представник Опозиційної платформи – За життя Микола Войтенко.

Опозиціонер нагадав, як перед президентськими виборами Зеленський говорив, що відмінить медичну реформу, бо вона працює не в інтересах людей і медичних працівників. Обіцяв сучасне обладнання в лікарнях та перехід до страхової медицини. Запевняв, що базовий рівень страхування для малозабезпечених верств населення забезпечуватиме держава.

«Але що ми маємо через рік напередодні свята медиків? Сучасне обладнання?, – задається питанням опозиціонер. – В Україні немає навіть засобів захисту при боротьбі з коронавірусом та в достатній кількості апаратів ШВЛ! Зате є експорт масок на Захід, реструктуризація галузі, закриття профільних лікарень, відсутність фінансування з НСЗУ, звільнення спеціалістів, украй низька зарплата медиків, і, як наслідок, міграція професійних кадрів за кордон. На тлі пандемії коронавірусу продовження медреформи Супрун в нашій країні – це просто злочин!».

Акцентував увагу представник ОП-ЗЖ і на невідповідності зарплат медичного персоналу, коли грошове забезпечення між лікарями та керівниками медзакладів різниться у десятки разів.

«Влада не виконала обіцянок призупинити другий етап медреформи, через який медпрацівники поставлені в кабальну залежність від адміністрації медичних закладів, в першу чергу по виплатах зарплат з постійною загрозою скорочень. Я вимагаю від обласної влади розібратися, чому виходить так, що лікар отримує 4-6 тисяч, а головлікарі – 50-70 тисяч грн на місяць, а подекуди й більше 100 тисяч грн», – наголосив Микола Войтенко.

На переконання обласного депутата, реформа медичної галузі – це ніщо інше, як цілеспрямоване знищення України. Виходом вбачає об’єднання.

«Нам треба об’єднатися і довести цій владі, що разом ми – сила, з якою треба рахуватися. Тільки об’єднавшись, ми зможемо захистити наше населення від невдалих експериментаторів у владі і покласти край знущанням над українцями», – резюмував політик.