Мешканці обиратимуть пріорітети: Білопільська ОТГ продовжує роботу над стратегією розвитку

До модерування процесу долучилася команда Сумський регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою». У планах – розширити склад Робочої групи, провести детальний соціально-економічний аналіз та SWOT-аналіз (метод стратегічного планування, що дає змогу визначити слабкі та сильні сторони громади).


Керівниця Сумського РО Марина Лобова під час зустрічі з членами Робочої групи, наголосила на важливості інклюзивності процесу розробки стратегії розвитку, бо саме члени територіальної громади мають визначати власне майбутнє та пріоритетні напрямки розвитку.

Найближчим часом на сайті Білопільської міської ради буде оголошення про збір ідей проєктів від населення до плану реалізації. Стратегія розвитку Білопільської громади буде розрахована на 2020 – 2027 рр. і узгоджуватиметься з відповідними документами області та держави вцілому. При цьому план реалізації матиме поділ на 2020 – 2023 та 2024-2027 рр, – розповів радник з питань регіонального розвитку Сумського РО Григорій Стариков.

«Стратегія розвитку – це, в першу чергу, спрямування обмежених ресурсів на пріоритетні напрями розвитку. Проте, це і шлях пошуку самобутності громади, її територіальної та соціальної згуртованості. Останнє – особливо важливо для міських громад, які приєднали сільські території. В стратегії розвитку старостати обов’язково повинні бачити свою перспективу. Не секрет, що село і місто штучно протиставлялось в радянську епоху, через що маємо значний рівень недовіри і конфліктності між ними. Тому, долати недовіру, скепсис та інертність теж є завданням стратегічного планування», – зазначив радник.

Також на його думку, Білопільська громада має амбітні ідеї для втілення, але вони ще неодноразово пройдуть обговорення на реалістичність в ході засідань Робочої групи. Завершити роботу з розробки планується в червні 2020 р.