Житель Сумщини очолює Красногорівську військово-цивільну адміністрацію

Наш земляк – майор міліції Олег Ливанчук майже рік очолює військово-цивільну адміністрацію м.Красногорівка Донецької області.


У дні, коли на Донбасі не вщухають постріли, з главою Красногорівської військово-цивільної адміністрації Мар'їнського району Донецької області Олегом Ливанчуком ми практично не говорили про війну. Він розповідав про подаровані сумчанами троянди, про будівництво дитячого майданчика, відновленні житла, інфраструктури міста. Це і зрозуміло. Від війни втомилися навіть ми, живучи на мирній території, а там і поготів.

Олег Ливанчук – житель Сумщини – керує маленьким містечком на Донбасі. До 2006 року він служив в Ямпільському райвідділі міліції. Дослужився до першого заступника начальника райвідділу – начальника кримінальної міліції. У 2006 році пішов на пенсію, працював в різних структурах служби безпеки, в Ямпільському лісгоспі. Коли стався конфлікт на сході країни, він відновився в міліції, служив старшим інспектором в Сумах, тривалий час знаходився в зоні проведення АТО, брав участь в обміні полоненими. У минулому році його викликали в Адміністрацію Президента і запропонували очолити військово-цивільну адміністрацію міста Красногоровки. Він дав згоду, написав рапорт і 26 травня минулого року був призначений на посаду.

12527889_1590394077947373_1674540634_n

Каже, що сьогодні саме людина з військовим досвідом необхідна в таких містах. Оскільки виникає дуже багато питань, в яких задіяні військові. Навіть з процесів, пов'язаних з економікою, їх сьогодні не виключити. Наприклад, потрібно терміново вирішити питання з тією стороною про припинення вогню, завести саперів для розмінування. На території Донбасу багато зруйнованих об'єктів, доріг, мостів, майже вся інфраструктура в складному стані.

«На момент мого приходу влада в місті взагалі не працювала, – каже Олег Петрович. – Попереднє керівництво залишило територію і жителів міста на свавілля. Велика частина з них знаходиться на непідконтрольною території. Місто було практично повністю розграбоване, потрощене вибухами, майже половина населення покинула свої будинки. Коли я був військовим, вважав, що держава надає велику допомогу таким містам. Зараз, коли я вже в статусі військової господарника, розумію, переживають за це окремі керівники. Як найвдаліший приклад приведу Сумську область.Мешканці Сумщини надають для Красногоровки неоціненну допомогу».

Із Сум привезені понад дві тисячі саджанців хвойних, кілька десятків плодових дерев, чагарники ягід, триста кущів троянд. Крім посадкового матеріалу жителі області забезпечують Красногорівських дітей спортивною формою та інвентарем. Вже йдуть переговори про створення філії технікуму СНАУ. Це питання, говорить Ливанчук, буде вирішене позитивно вже найближчим часом. Активісти з Сум пообіцяли допомогти придбати дитячий майданчик. Його вартість на сьогоднішній день становить майже сто тисяч гривень. Коли керівник Красногорівки в минулому році писав листи з подібним проханням десяти головам областей, навіть відповідей не отримав. А сумчани відразу ж відгукнулися і зараз питання на стадії вирішення. 

12910569_1590395127947268_119098523_n

Наш земляк каже, що в своїй більшості жителі Красногоровки налаштовані проукраїнськи, особливо молодь. Ті, хто старше – по-різному. Там не працюють українські телевізійні канали, радіо. Хоча людям вже не до політики – всі хочуть миру. Незважаючи на обстріли, керівництво міста займається питаннями відновлення роботи газопроводу і водозабезпечення. Адже в Красногорівці сьогодні проживає майже десять тисяч людей. Дуже серйозну допомогу надають благодійні фонди. Вона приходить від «Червоного Хреста», фонду «Людина в біді», допомагають чехи. Останні надають ємності для питної води, які розставляються на вулицях Красногоровки. Місто отримує воду з Сіверського Дінця, а вона вимагає фільтрації. Фільтраційні станції зруйновані і знищені, тому допомога чехів – дуже необхідна. Зараз йде робота над проектом очисних споруд.

Червоний Хрест взяв на себе функції, які ніколи не брав – відновлення житла. 9 мільйонів гривень було виділено тільки на газову трубу при ремонті. Також вони забезпечують жителів продуктовими наборами, теплими речами, обігрівальними приладами, ліками, побутовою хімією, засобами гігієни.

12884384_1590395147947266_797040149_n

Люди потихеньку оживають, облаштовуються. Навіть ті саджанці, які привезли сумчани, висаджують все дружно – роблять місто кращим. Останнім часом частіше стали повертатися додому колишні жителі. Деякі приїжджають з окупованих територій, оскільки дітям потрібно отримувати українські паспорти, атестати. У місті в дві зміни працює школа. Поділився Ліванчук і тим, що на середину квітня готується підписання Меморандуму про міста-побратими між Сумами, Охтиркою, Конотопом і Красногорівка. Тому що завдяки жителям і керівникам саме цих міст Сумщини маленьке містечко на Донбасі відновлюється від руїн. Планується, що все пройде урочисто і красиво.

Сім'я Олега Петровича залишилася на Сумщині – живе в Краснопілля. Старший син – офіцер-прикордонник, а молодший ходить в перший клас. Дружина викладає в школі англійську мову. «Я дуже сумую за сім'єю. Намагаюся приїжджати раз в два місяці днів на 10. Хоча прекрасно розумію, дивлячись, як розгортаються події, що зовсім додому повернуся не скоро. Важливо, щоб перестали стріляти, перестали вбивати, щоб не гинули мирні люди, не руйнувалися міста. Потрібно відновити економіку, дати робочі місця. Повинен повністю настати мир. Але одна сторона не в змозі його досягти, це – двосторонні домовленості».

На питання про особливий статус Донбасу Олег Ливанчук відповів, що вважає це утопією. «Якщо ми хочемо втратити територіальну цілісність країни, тоді потрібно надавати особливий статус. У чому він полягає, поки немає чіткого визначення. Донецька і Луганська області – це українська територія. І вона повинна бути контрольованою. Закони повинні діяти ті, які діють на всій території України».

12899685_1590394007947380_1501386569_n