Микола Березін: “Відповідальність за здоров’я людей лежить у першу чергу на чиновниках, а не лікарях”

З кожним роком на обласний бюджет лягає все більше фінансове навантаження в питанні лікування жителів районів та міст у медзакладах. Місцеві керівники, які мають опікуватися здоров’ям своїх людей, не хочуть спрямовувати на вирішення цих проблем ні зусилля, ні кошти.


Складається враження, що за стан здоров’я населення сьогодні несуть відповідальність лише лікарі. Але це не так: медики лікують людину, яка вже поступила хворою з міста, району чи ОТГ, а ось причини захворювань – у неякісному харчуванні, відсутності роботи, алкоголі, палінні тощо.

«Підтримку здоров’я людей забезпечують розвиток фізкультури, спорту, а також інші фактори. Для керівників районів, міст і ОТГ сьогодні головним завданням має стати збереження здоров’я людини, адже це є умовою відродження країни. Саме вони в першу чергу повинні відповідати на місцях за показники захворюваності, — відзначив голова постійної комісії з питань бюджету, депутат фракції «Відродження» Микола Березін під час круглого столу до Всесвітнього дня онкохворої дитини. — Та поки що демографічна ситуація на Сумщині — одна з найгірших в Україні: коефіцієнт вибуття сільського населення становить 16,4 проміле при середньоукраїнському 6,2 на 1 тисячу наявного сільського населення, а загальний коефіцієнт смертності гірший лише в Чернігівській області. Особливу тривогу викликає зростання захворюваності дітей».

Депутат акцентував: щороку збільшується кількість онкохворих, пролікованих в обласному онкодиспансері. Лише за 2016-2018 роки вона виросла до 9 тисяч осіб, з яких 73 % — жителі районів та міст, 27 % — сумчани.

«Обласна рада щороку виділяє адресну допомогу родинам онкохворих дітей, допомагають благодійні фонди, волонтери, а ось чиновники на місцях піклуються про них найменше, перекладаючи відповідальність на «плечі» області. Хоча більшість людей, які потребують допомоги, проживають саме в районах, містах і ОТГ.

На зміцнення матеріально-технічної бази лікарень з обласного бюджету за три роки виділено більше 70 млн гривень, у той час, як із місцевих бюджетів — лише 10 млн гривень», — повідомив Микола Березін.

Депутат додав: для того, щоб вистачало резервів для надання вчасної допомоги онкохворим, потрібно керівникам міст, районів та ОТГ займатися наповненням бюджету і спільно вирішувати проблеми області, у першу чергу ті, які впливають на здоров’я людей. Особливо відповідально варто підійти до створення програми «Здоров’я жителів Сумщини» і прописати в ній усі потреби та заходи з профілактики захворювань і зміцнення здоров’я наших людей, у першу чергу дітей.

Нагадаємо, згідно із депутатським запитом Миколи Березіна в обласній державній адміністрації повинні сформувати робочу групу з розробки комплексної програми «Здоров’я жителів Сумщини».