Микола Клочко 7 у рейтингу губернаторів

У першому кварталі 2017 року очільник Сумщини покращив результат рейтингу 2016 року, складеного Комітетом виборців України, який він завершив на 8 позиції.


Найбільше експерти відзначили роботу у напрямку децентралізації, протидії корупції, реалізації ProZorro та енергомодернізації.

Найвищої оцінки від експертів отримало просування регіону в напрямку об’єднаних територіальних громад. У Сумській області створено 15 ОТГ, у 14 з яких відбулися перші місцеві вибори. На 30 квітня 2017 року призначено перші вибори депутатів та голів у Краснопільській, Бочечківській, Вільшанській та Кролевецькій об’єднаних громадах. Упродовж січня-березня цього року облдержадміністрацією надано висновки щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень відносно трьох об’єднаних громад.

Як позитив експерти також відзначили перехід на систему державних закупівель Prozorro. Всі розпорядники бюджетних коштів Сумської області з 1 серпня 2016 року перейшли на електрону систему закупівель робіт, товарів та послуг. Економія бюджетних коштів у результаті проведення електронних торгів за січень-березень 2017 року склала 95 мільйонів гривень.

Окрім того, за словами експертів, на Сумщині успішно триває робота зі спрощення надання громадянам та бізнесу адмінпослуг. За І квартал 2017 року через ЦНАПи суб’єктам господарювання та мешканцям області надано 159 тисяч адміністративних послуг, що в 2 рази більше, порівняно з І кварталом 2016 року. Всього на території Сумської області функціонує 25 ЦНАПів, у яких можна отримати 186 видів послуг.

Серед показників соціально-економічного розвитку Сумщина має позитивну динаміку у сільськогосподарській сфері. Загальний обсяг реалізованої аграрними підприємствами продукції за січень-лютий 2017 року порівняно з відповідним минулорічним періодом збільшився у 2,3 раза, зокрема продукції рослинництва – у 2,7 раза, продукції тваринництва – на 37,1%.

У січні 2017 року обсяги експорту товарів області склали 37,3 мільйона доларів США, імпорту – 27,4 мільйона доларів США. Порівняно із січнем минулого року експорт збільшився на 40,3%, імпорт – на 27,4%. Позитивне сальдо становило 9,9 мільйона доларів США (у січні 2016 р. – 5,1 млн. дол.).