Микола Клочко: «Cумщина має великий інвестиційний потенціал»

Про це зазначив голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО на відкритті бізнес-форуму в рамках чотирнадцятої Міжнародної універсальної виставки «Слобожанський міст – 2017».


«Родзинкою» цьогорічної виставки стало проведення бізнес-форуму, в якому взяли участь представники посольств КНР, Болгарії, Канади, Литви, Словаччини, Угорщини в Україні, представники бізнес-кіл Азербайджану, Словаччини, Литви, Польщі, України. Також були присутні Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Македонія в Україні Столе Змейкоскі та Віце-президент Міжнародного Трейд-клубу в Україні Клінт Мартін.

«Сумщина займає потужні позиції за інвестиційною привабливістю серед інших регіонів України, – наголосив Микола Клочко. – Попри близькість до кордону з країною-агресором, відсутність підтримки з боку державних компаній наших підприємств, ми рухаємося вперед. І уже в липні цього року здаватиметься в експлуатацію черговий завод компанії «ГУАЛАПАК», створюватиметься більше 300 нових робочих місць. Сума інвестицій у нашу область при цьому складає понад 16 мільйонів євро. Крім того, восени ми очікуємо відкриття цукрового заводу та заводу з переробки сої. Це якраз і показує роботу облдержадміністрації, нашу співпрацю з бізнесом та інвестиційний потенціал області».

У своєму виступі перед іноземними та українськими гостями голова облдержадміністрації також повідомив, що Сумська область має потужний потенціал для свого розвитку. Нині понад 500 суб'єктів господарювання Сумщини здійснюють зовнішньоторговельні операції із представниками 102 країн світу. Більше того, сьогодні економіка області великою мірою орієнтована на партнерство із країнами Євросоюзу. Так, за 2016 рік зовнішньоторговельний оборот області товарами з країнами Європейського Союзу склав майже 340 мільйонів доларів США та збільшився на 12% у порівнянні із 2015 роком.

«Переконаний, цей форум стане мостом між нашим потенціалом і можливостями європейської економічної арени, успішним кроком на шляху до євроінтеграції України та впровадження європейських стандартів, – підкреслив Микола Клочко.

Представники іноземних посольств та Міжнародного Трейд-клубу, які брали участь у форумі, підтвердили свою готовність співпрацювати з Сумщиною.

«Я вже вдруге приїжджаю на «Слобожанський міст», – зазначив Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Македонія в Україні Столе Змейкоскі. – Я зацікавлений у розвитку відносин між нами та Україною, і Сумщиною, зокрема».

А Віце-президент Міжнародного Трейд-клубу Клінт Мартін говорив про давні зв’язки України і Канади, про потужну канадську діаспору та про можливість тісної співпраці між підприємствами обох країн.

По завершенні бізнес-форуму відбулися перемовини між вітчизняними та зарубіжними партнерами, які, сподіваємося, покладуть початок ініціативам зовнішньоекономічної співпраці.