Микола Клочко: Іншого шляху ніж співпраця районної влади із головами ОТГ у нас немає

За словами голови облдержадміністрації, починаючи з цього тижня, під час апаратних нарад відбуватиметься заслуховування керівників районів та об’єднаних територіальних громад щодо спільного вирішення проблемних питань та взаємодії у роботі.


Першими відзвітувало перед обласною владою керівництво Білопільського району та Миколаївської ОТГ.

«В Україні впроваджується реформа децентралізації, тому величезна увага і допомога з боку райдержадміністрації надається Миколаївській територіальній громаді, яка є невід’ємною частиною Білопільського району, – зазначив голова Білопільської райдержадміністрації Володимир ВЕРЕЩАГІН. – Завдяки дієвій співпраці з облдержадміністрацією, обласною радою, депутатами обласної ради від Білопільського району нам вдалося в 2016 році створити одну з перших громад в області та отримати з обласного бюджету 3 млн. гривень. Ці кошти спрямовані на соціально-економічний розвиток, зокрема на поповнення матеріально-технічної бази громади (придбання 9 одиниць автотракторної та іншої техніки). Також вдалося реалізувати проекти з реконструкції школи та водогону, будівництва ЦНАПу, відновлення роботи цукрового заводу та багато інших».

Як повідомив Миколаївський селищний голова Іван ІГНАТЬЄВ, фахівцями райдержадміністрації спільно з керівництвом ОТГ розроблена Програма соціально-економічного розвитку ОТГ на 2017 рік. За результатами цієї роботи громада розробила та реалізовує 11 інвестиційних проектів на загальну суму 17,5 млн. гривень. Проекти охоплюють всі старостати громади та різноманітні сфери діяльності. Станом на 20 листопада 2017 року освоєно 5,1 млн. гривень. Решту коштів планується освоїти до кінця бюджетного року, адже за багатьма проектами роботи йдуть повним ходом.

Разом із тим голова ОТГ відзначив недостатню увагу до громади керівництва районної ради та відсутність співпраці, зокрема, щодо передачі комунального майна в ОТГ, фінансування опорної школи тощо.

Очільник області Микола КЛОЧКО звернувся до керівництва Білопільського та інших районів щодо необхідності ефективної співпраці з об’єднаними територіальними громадами:  «Ви маєте працювати конструктивно з головами об’єднаних територіальних громад. Знайдіть спільну мову і працюйте разом. Адже іншого шляху у вас немає. Головна наша спільна мета – це розвиток території та надання якісних послуг. Важливо не втратити довіру людей, не зрадити їх очікування щодо покращення ситуації та динамічного руху вперед».