Микола Клочко особисто з’ясовує причини аварії на нафтозабірному колекторі

Очільник області зазначив, що «так знущатися з Сумщини, як це роблять «Нафтогаз» та «Укрнафта» є просто неподобством». Також, він повідомив, що обласна влада звертатиметься до Президента України та Кабміну щодо негативних наслідків діяльності на території області підприємств НАК «Нафтогаз» та ПАТ «Укрнафта».


Голова облдержадміністрації доручив створити комісію, яка розслідуватиме питання щодо аварійних ситуацій на нафтозабірному колекторі на території Кардашівської сільської ради в Охтирському районі.

За інформацією начальника Державної екологічної інспекції у Сумській області Геннадія  Базарова, упродовж десяти останніх днів на Охтирщині сталися три аварійні ситуації на нафтозабірному колекторі. Усі вони спричинені в результаті розгерметизації нафтопроводу та виливу нафтопродуктів на землі сільськогосподарського призначення.

«Роботи з обстеження першого і другого місць виливу нафтопродуктів наразі проведено на 30% і 50% відповідно, – повідомив Геннадій Базаров. – Вже є результати аналізу зразків ґрунту із першої площі, які підтверджують значне перевищення рівня забруднення нафтопродуктами. Після отримання  грошової оцінки землі буде обраховано розмір збитків та передано до правоохоронних органів. Коли зійде сніговий покрив, ми ще раз обстежимо цю територію і проведемо повторні аналізи».

Як зазначив директор Департаменту екології та охорони природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Кривозуб, землі, де стався витік нафти, – сільськогосподарського призначення, тому забруднення завдало значної шкоди екології та аграрному сектору області.

 «Так знущатися з Сумщини, як це роблять НАК «Нафтогаз» і ПАТ «Укрнафта» є просто неподобством, – наголосив очільник області. Коли ми звертаємося до них з пропозицією долучитися до вирішення питань соціально-економічного розвитку територій, на яких вони добувають нафту та газ, у відповідь отримуємо відмову. НАК «Нафтогаз» відмовляється купувати обладнання  підприємств області, заганяючи машинобудівну галузь Сумщини у глухий кут. «Укрнафта» забруднює територію Сумщини, а компенсувати збитки не збирається».  

Голова облдержадміністрації Микола Клочко підкреслив, що це питання детально розглянуть на засіданні колегії облдержадміністрації. Щодо цього факту буде обов’язково підготовлено звернення до Президента України та Кабміну. Адже три аварії поспіль на території одного району – це вже просто зухвалість.