Микола Клочко: У Тростянці успішно розвивається культура

На цьому наголосив голова облдержадміністрації Микола Клочко, оглянувши заклади культури під час робочої поїздки до Тростянецької громади


 «Ми бачимо, що Тростянецька об’єднана територіальна громада розвивається гармонійно. Ви дбаєте не тільки про економіку ОТГ, а й про розвиток культури», – зазначив Микола КЛОЧКО, відвідавши архітектурні пам’ятки Тростянця та заклади культури району.

Очільник області проінспектував роботи з реконструкції в районному Будинку культури, де уже відремонтовано фасад та хол, а невдовзі буде відремонтована вся будівля.

Голова Тростянецької ОТГ Юрій Бова вважає важливим завданням для всієї громади збереження, відродження та розумне використання місцевої культурної спадщини: відновлення «Круглого двору», палацу князя Голіцина, започаткування художніх пленерів, вечорів класичної музики, фестивалів Чайковський FEST, «Стара фортеця», «Схід-рок», «Велофест», музейної експозиції «Музей шоколаду та кави».

«Щороку близько 30 тисяч туристів приїздить до нашого міста, – говорив Юрій Бова. – А через кілька років їх буде в рази більше, оскільки маємо величезний туристичний потенціал, який плануємо розвивати».

Він також окреслив перспективи розвитку туризму в Тростянецькій об'єднаній громаді: «Маємо багато цікавих ідей, які плануємо реалізувати. Це створення музею Леопольда Кеніга та облаштування підвалу під тематику винного погреба в будинку князя Голіцина, відновлення спортивної бази, започаткування двох нових фестивалів – шоколаду та кави і військової реконструкції, створення сучасного освітньо-спортивного закладу на базі професійного ліцею, реконструкція міського стадіону, розвиток зеленого туризму на річці Ворскла».

Микола Клочко, підсумовуючи здобутки Тростянецької ОТГ в культурній галузі, наголосив: «Ми пам’ятаємо історію, коли Уїнстону Черчілю під час Другої світової війни принесли проект бюджету, він зобов’язав його відредагувати і внести рядок про культуру, якого раніше там не було. Тому що він вважав, що навіть під час військових дій обов’язково слід пам’ятати про розвиток культури. Прекрасно, що ви дбаєте про культурну галузь і розвиваєте її. Вважаю, що за такими громадами – майбутнє Сумщини».

IMG-2793 IMG_9607