У Миколаївській ОТГ хочеться жити, працювати і народжувати дітей

Ця громада – одна з найкращих на Сумщині. Вона унікальна рівнем самоорганізації населення, сприятлива до місцевого бізнесу,  готова ділитися своїми напрацюваннями. Та головний її скарб – люди, які не сидять, склавши руки і очікуючи змін, а самостійно творять громаду своєї мрії. «У Миколаївській ОТГ хочеться жити, працювати і народжувати дітей», – так говорять її жителі.


Територія Миколаївської громади Білопільського району Сумської області охоплює майже 20 населених пунктів, 7 старостинських округів та об’єднує між собою понад 10 тисяч мешканців. ОТГ, окрім покращення та оновлення об’єктів інфраструктури, багато ресурсів вкладає в розвиткові проекти та їх втілення на своїй території.

Голова громади Іван Ігнатьєв вважає своїм принципом працювати не заради центрального селища, а задля якісних змін у кожному населеному пункті громади. Своїми здобутками за півтора роки з дня створення ОТГ вирішив поділитися і з сільськими головами, що ще роздумують щодо створення громад.

DSC_0678

Об’єднання зусиль для впровадження реформи децентралізації

На семінар-нараді керівників органів місцевого самоврядування «Об’єднання зусиль для впровадження реформи децентралізації в Білопільському районі», яка відбулася у Миколаївській ОТГ і куди запросили обласне та районне керівництво, говорили про можливості розвитку громад та проекти, які можна втілити в життя.

Голова Миколаївської ОТГ розповів присутнім  про перші кроки на шляху децентралізації, які не були легкими: жителів довелося переконувати, що об’єднання – це зміни до кращого. Люди повірили і нині задоволені,  адже всі населені пункти мають позитивні зміни у своєму розвитку. 

DSC_0636

У громаді не закрили жодного закладу, навпаки, – все ремонтується, будується, утеплюється. У Миколаївці наразі триває будівництво Центру надання адміністративних послуг за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Сума проекту – 3,5 млн грн. Заклад планують відкрити вже наприкінці лютого. Тут будуть надавати 91 послугу.

DSC_0615

Тут дбають про соціальний захист

Іван Ігнатьєв каже, що в їхній ОТГ багато робиться для підтримки учасників АТО, чорнобильців, людей, які опинилися в складних життєвих умовах. Щомісяця на ці цілі виділяється близько 60 тисяч грн. У найближчих планах – реанімувати Марківську амбулаторію і зробити на її базі Центр реабілітації учасників АТО. Проект передбачає реконструкцію 3-поверхової будівлі, а вже після − створення зазначеного Центру. Приблизна вартість проекту − 7 мільйонів євро.

Два мільйони гривень Миколаївська ОТГ перебачила на створення хоспісу на базі  Миколаївської лікарні. Тут планується створити як VIP-палати, так і безкоштовні та сезонні. Останні із зазначених будуть утримуватись за рахунок місцевого бюджету, і, окрім постійних мешканців хоспісу, у зимовий період планується перебування у закладі людей похилого віку, котрим важко отоплювати свої домівки.

DSC_0726

У головних пріоритетах громади – її мешканці

В ОТГ неабияка увага приділяється медичній сфері. У Луциківці з нуля побудовано ФАП, будівництво якого обійшлося близько 180 тисяч гривень, ще на 100 тисяч планують закупити нове обладнання. У селі Бобрик покращили умови ФАПу за рахунок субвенції держави для сільського населення. На Миколаївську лікарню цьогоріч виділили 400 тисяч гривень, а на 12 ФАПів у селах розділили один мільйон гривень. За ці кошти замінили всі вікна у ФП та ФАПах в селах громади.

Вже підготовлений проект на відновлення водовідведення та водопостачання селища Миколаївка. За словами голови Івана Ігнатьєва, роками питання водовідведення залишалося великою проблемою для селища, і її необхідно вирішити якомога швидше. Ціна питання 48 млн. гривень, які розділені на три роки. За ці кошти громада планує переробити усю систему у Миколаївці та побудувати очисні споруди.

DSC_0635

У головних пріоритетах громади, звісно і її мешканці. Тому громада вкладає кошти і в забезпечення безпеки на своїй території, забезпечуючи три пожежні частини матеріально-технічним оснащенням. На базі однієї планує зробити цілодобовий відділ поліції. Додатково будуть встановлені камери спостереження. Як зазначає Іван Ігнатьєв, з впровадженням такого механізму рівень злочинності значно зменшився.

Сільським головам, що ще роздумують щодо створення ОТГ Іван Ігнатьєв сказав: «Ви запізнилися на два роки і втратили багато коштів».

DSC_0621

Немає часу для вагань у створенні нових ОТГ

Голова обласної ради Володимир Токар погодився, що зміни на краще в громаді видно неозброєним оком  і назвав Миколаївську ОТГ однією з кращих громад за економічними показниками. «Ми всі маємо розуміти, що всі громади мають бути об’єднані і на карті не має бути білих плям. Тому треба зі здоровим глуздом підходити до цього питання і розуміти, що іншого шляху немає. Цей процес не простий, але хочеться, щоб він все ж таки зрушився з місця і приніс позитивні результати. Поки є ресурс, треба його використовувати. Думайте, вирішуйте, а ми допомагатимемо».

DSC_0687

Немає зайвого часу і для вагань щодо утворення Білопільської ОТГ. Потрібно невідкладно починати процес об’єднання, бо вже багато міст районного значення реформувалися, що дало їм серйозні перспективи, в тому числі і збільшення фінансування.

Обмін думками щодо почутого продовжився під час огляду соціальних та комунальних об’єктів Миколаївки та селища Луциківка. Присутнім сільським головам показали освітні заклади, матеріальна база яких за період об’єднання значно покращилася, дитячі майданчики, які є в кожному населеному пункті, побудовану амбулаторію тощо. 

Наостанок зустрічі голова Миколаївської ОТГ подякував старостам, які активно працюють на розвиток громад і за всебічну підтримку – голові обласної ради Володимиру Токарю.

Анна Мельник