Микола Клочко, вітаючи донорів: “Ви даруєте жителям області надію”

«Ви даруєте жителям області надію – на життя, на швидке одужання, на щастя». З такими словами голова облдержадміністрації Микола Клочко звернувся до донорів області.


«Сьогодні увесь світ відзначає День донора крові, – зазначив очільник області. – На Сумщині існує найпотужніший донорський рух в Україні, за рядом показників він перевершує європейські та світові рекорди. І, що приємно, наш Сумський обласний центр служби крові є першим в Україні, який отримав міжнародний сертифікат якості. Він є прикладом для подібних установ у нашій державі».

Впродовж багатьох десятиліть ПАТ «Сумське НВО» є беззаперечним лідером в Україні за кількістю донорів. За активну громадянську позицію, вагомий особистий внесок в розвиток донорського руху на Сумщині та з нагоди свята грамотами голови облдержадміністрації були нагороджені Почесні донори України, працівники ПАТ «Сумське НВО».

Величезний внесок у формування донорського руху на підприємстві і взагалі у Сумах зробила керівник первинного осередку Червоного Хреста ПАТ «Сумське НВО» Раїса Волжина, яка очолює його вже 30 років.

«Сумщина, мабуть, єдина область в Україні, де голова облдержадміністрації є донором крові. І я вдячна Вам за це, Вам і всім донорам, які допомагають жителям нашої області», – говорила вона.

Привітали кращих донорів Сумщини і голова обласної ради Володимир Токар. Він наголосив, що Суми з упевненістю можна назвати донорської столицею не тільки України, а й світу. Кількість донорів в нашому обласному центрі на 1 тисячу осіб становить 160 і такого результату не має жодна країна в світі! Він побажав донорам здоров’я, миру, добра і виконав почесну місію – вручив відзнаки обласної ради.

До привітань долучилися начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Бутенко, директор Сумського обласного центру служби крові Наталія Трофименко.

Серед присутніх – Олександр Ткачов. Він першим в Україні отримав звання «Почесний донор» і за своє життя здав 130 літрів крові.

Донорам бажали і надалі робити світ здоровішим, добрішим, світлішим, за першим покликом підтримувати власною кров’ю тих, хто цього потребує, завжди давати відсіч негараздам і бідам, що спіткали інших.