Микола Войтенко: Через подорожчання тарифів страждатимуть в першу чергу незахищені верстви населення

Представники ОП-ЗЖ  на Сумщині підтримали протести містян щодо підвищення тарифів. Говорять, якщо влада не скасує рішення – це серйозно вплине  на бюджет більшості українців. Бо через подорожчання страждатимуть в першу чергу незахищені верстви населення.


Микола Войтенко, перший заступник голови фракції «Опозиційна платформа – За життя» в Сумській  обласній раді говорить, що ціни зросли майже на все. На 25% на тепло і гарячу воду, на 23% – на холодну воду, на 27% – на каналізацію. В середньому на 15 -20%  зросла ціна на газ, на 40-50% – на доставку газу. Підвищилася вартість навіть на електрозв’язок. Були наміри уряду підняти ціну разом з НКРЄ КП  на електроенергію для тих, хто витрачає менше 100 КВт. А це самі незахищені люди: одинокі пенсіонери.

За даними  ООН близько 70% українців перебувають на межі бідності. Людям не вистачає коштів ні на ліки, ні на  товари першої необхідності, ні на комунальні послуги. Тому представники ОП-ЗЖ   висувають до влади свої вимоги.

«Ми вимагаємо від влади розібратися в ситуації. Припинити ганебну політику минулої влади Порошенка, яка проводила 7 років тарифний і соціальний геноцид українського народу і  витягувала останні копійки з людей», – наголосив Войтенко.

Опозиціонер говорить, що варто направити газ українського видобутку на потреби українців. «Відповідний законопроект було подано ще рік тому і ми будемо вимагати його прийняття, продовжив Микола Войтенко. – Я думаю нас підтримають інші політичні сили. Також варто розібратися, наскільки обгрунтовані були ці підвищення – якщо ні, притягнути винних до відповідальності аж до звільнення».

На найближчих сесіях місцевих рад на Сумщині представники ОП-ЗЖ   ініціюватимуть звернення до Верховної ради, кабінету міністрів, НКРЄКП  щодо скасування підвищення. В іншому разі обіцяють вдатися до більш радикальних дій.