Микола Войтенко: піднімаючи тарифи напередодні виборів, влада займається політичним самогубством

Заборгованість українців за комунальні послуги лякає! Вона перейшла рубіж у 60 мільярдів гривень. За розрахунками обласних депутатів до кінця опалювального сезону ця сума може перевищити 70 мільярдів.


Депутат Сумської обласної ради Микола Войтенко говорить: «Не дивлячись на такі неймовірні борги, нинішня влада, особливо Міністр соціальної політики Андрій Рева, який запевняє, що українці багато їдять і в квартирах ходять у спідній білизні, бо жарко, заявив, що з травня ціна на природний газ для населення підвищиться ще на 20% і метр кубічний вартуватиме близько 10 грн. А до кінця року вона ще збільшиться на 20% і складатиме 12 грн за метр кубічний».

Згідно із зобов’язаннями України перед МВФ, ціна на газ для населення має зрости на 15 відсотків з травня 2019 року, а з 2020 стати ринковою.

Жителі області обурені таким «економічним підходом» влади і говорять, що треба менше красти, тоді й ціни не будуть підвищуватися. Бо нинішнє керівництво держави довело країну «до ручки». Тому сподіваються лише на чергові вибори.

Ціна на газ для населення визначається постановою Кабміну №867. Розрахунок здійснюють за формулою.

Основну частку отримує Нафтогаз. На Сумщині для обслуговування мереж залишаються лише 54 копійки з одного кубометру газу. Якщо з 1 листопада українці платять 60 відсотків від загальною ціни, то вже з травня платитимуть 80 відсотків (це приблизно 9800 гривень за тисячу кубів). У ціні газу постійно зростає частка державного монополіста НАКу. А здорожчання газу – нагадують опозиціонери – це автоматичне збільшення ціни на тепло та гарячу воду.

«Цинізм нинішньої влади полягає ще й у тому, – зазначає Микола Войтенко, – що напередодні виборів, піднімаючи тарифи, вона займається політичним самогубством. Україна стала країною жебраків. Майже 75% населення отримує субсидії, і тим не менше, не має можливості оплачувати надвисокі тарифи. Борги за послуги ЖКГ ростуть, народ бідніє, а влада ще більше знущається з українців. То скажіть: навіщо нам такі правителі?»