Микола Войтенко: Зниження тарифів на газ не повинно бути тимчасовим заходом

Новий рік почався з протестів українців. Люди обурені підвищенням тарифів і вимагають від влади їх знизити.


«Люди звертаються у громадські приймальні, партійні осередки на місцях, особисто до депутатів з проханням захистити їх від свавілля влади. Ми – єдина політична партія, яка вийшла підтримати людей і зробила реальні кроки: депутатська фракція ОП-ЗЖ у Верховній Раді вже давно зареєструвала законопроєкт, який дозволить суттєво зменшити вартість газу для населення, а в містах області за ініціативи опозиціонерів скликають сесії місцевих рад з вимогою до президента, Кабміну і парламенту – знизити тарифи».

Про це в ефірі програми «Гість студії» на телеканалі АТВ розповів перший заступник голови фракції ОП-ЗЖ у Сумській облраді Микола Войтенко.

Він підкреслив, що під час епідемії та економічної кризи збільшення вартості газу і його транспортування для населення майже рівноцінне геноциду власного народу.

«В Україні вистачає газу власного видобутку для того, щоб направити його на потреби населення. Український газ, у тому числі й на території Сумської області, видобуває державна компанія «Укргазвидобування». Два роки тому вона видобувала 15,7 млрд кубічних метрів природного газу на рік, у 2020 році – понад 14 млрд. Для населення України потрібно 13,8 млрд кубометрів на рік. Причому цього вистачить і для побутових споживачів, і для підприємств, які централізовано виробляють тепло і гарячу воду», – пояснив депутат.

Що ж до ціни, то, як зазначив Микола Войтенко, собівартість газу вітчизняного видобутку становить приблизно 3000 гривень за тисячу кубів.

«У нас собівартість газу вітчизняного видобутку становить близько 3000 грн. за тис. кубометрів. Нехай з усіма складовими – податки, виробнича собівартість і ін. – це 3400 грн. А зараз уряд намагається подати ціну 7 тисяч як якийсь порятунок, тоді як насправді це черговий обман людей, і ми категорично проти цього. Ціна на газ повинна бути справедливою, а платіжки такими, щоб люди були в змозі їх оплатити. За це виступає наша партія, цього вимагають наші депутати на місцях», – сказав опозиційний політик.