Минулоріч 75 підприємців Сум «погоріли» на акцизних порушеннях

«Минулий рік був «багатим» на порушників законодавчих норм на ринку підакцизної продукції.


При проведенні перевірок у сфері торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним у 75 платників було виявлено невідповідність до норм діючого законодавства. Як результат – несумлінним підприємцям було донараховано 1 мільйон 646 тисяч гривень фінансових санкцій та акцизного податку. Прикро, але кожна проведена перевірка, була результативною», – інформує начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів  Державної податкової інспекції у м. Сумах Павло Парафійник.

Загалом, фахівцями ДПІ у м. Сумах було виявлено 4 факти зберігання алкогольних напоїв в місцях, не внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання. Порушникам донараховано 68 тисяч гривень штрафних санкцій.

Поза правовим полем грають підприємці, які не дотримуються встановленого державою порядку мінімальних та максимальних цін на алкогольні напої та тютюнові вироби. На цьому «погоріли» 34 підприємці.

Крім того, сумськими податківцями було застосовано 12 штрафних санкцій щодо фактів реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів підліткам, сума штрафів за скоєні правопорушення склала 81,6 тисяч гривень. Законодавчий вирок: реалізатори позбулися ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Впродовж року, що минув, була зафіксована реалізація пального без реєстрації в СЕАРП (Системі електронного адміністрування реалізації пального) акцизного податку. На порушників застосовано фінансових санкцій на суму 1 мільйон 279 тисяч гривень.

Податківці невтомно нагадують, що реалізація неякісної підакцизної продукції становить загрозу життю і здоров’ю громадян.  Тому, інформація  про конкретні факти зловживань на ринку підакцизної продукції стане підставою для проведення перевірок недобросовісних підприємців і торгівельних мереж.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *