Місцеві бюджети отримали 12,9 млн. гривень податку на нерухоме майно

Про це повідомила Наталія Мірошнікова, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Сумській області під час засідання Громадської ради при ГУ ДФС у Сумській області.


До 1 липня всім 4757 громадянам, відомості по яких мали податкові інспекції, було нараховано податок по 6520 об'єктах. Сума нарахованого податку склала 2,7 млн. гривень. Проте, як свідчить проведений аналіз проведений фахівцями фіскальної служби, дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, які були завантажені контролюючому органу, мають неточності або взагалі не містять інформації по об'єктах нерухомості Сумської області.

З метою повного залучення потенційних платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за якими відсутня інформація в інформаційних системах ДФС України та враховуючи те, що обов'язок по нарахуванню та врученню повідомлень громадянам покладено на органи ДФС, підпорядкованими ДПІ продовжується робота по направленню повідомлень громадянам.

Оскільки зазначені нові правила потребують окремих уточнень щодо розмежування житлової та нежитлової площі у деяких сумчан ще триває звірка щодо правильності нарахування податку на нерухомість. За словами Наталії Мірошнікової, вже майже 7 тисячам громадянам було нараховано податок по 8770 об'єктах. Сума нарахованого податку становить 4,7 млн. гривень.

Слід зазначити, що завдяки відповідним заходам залучено до оподаткування: за результатами відпрацювання декларацій про майновий стан і доходи за 2015 рік (у т. ч. копій декларацій державних службовців)

– 273 громадянина сплатило 181 тис. грн; за результатами опрацювання інформації щодо громадян, які здійснили переведення житлових приміщень у нежитлові,

– 27 громадян сплатило 15,8 тис. грн; за результатами опрацювання інформації, отриманої від ФОП, які здійснюють діяльність з надання майна в оренду,

– 96 громадян на суму 130,8 тис. грн; за результатами опрацювання інформації, отриманої від управлінь праці та соціального захисту населення, які звернулись за призначенням субсидій та зазначили орендовані приміщення

– 13 громадян на суму 5,7 тис. гривень. Робота щодо формування і направленню повідомлень триває і далі до повного залучення всіх громадян. У вересні поточного року до місцевих бюджетів від громадян по отриманих повідомленнях вже надійшло 332,5 тис. грн.