Міська влада Сум має вирішити питання теплопостачання частини міста у найкоротший термін

На цьому наголосив голова облдержадміністрації  Микола Клочко під час засідання енергетичного штабу щодо ситуації з теплопостачанням у частині Сум, що знаходиться у зоні відповідальності Котельні Північного промвузла.


«Завтра відбудуться тристоронні переговори між сумською міською владою, керівництвом СНВ та НАК «Нафтогаз». Якщо вони дійдуть позитивного результату, то впродовж 10 днів сумчани отримають опалення. Я вимагаю від сумської міської влади, керівництва підприємства та Котельної Північного промвузла докласти усіх зусиль, щоб в оселях жителів обласного центру було тепло».

Міський голова Олександр Лисенко повідомив, що ставить перед собою завдання протягом тижня вирішити питання з приватним газотрейдером, який заблокував отримання лімітів для «Котельні північного промвузла» через порушення підприємством домовленості про погашення боргу. Ряд заходів для вирішення цього питання вже напрацьовано. При цьому мер не захотів озвучувати подробиці, пославшись на постійно мінливу переговорну ситуацію і сумніви в юридичній правильності напрацьованих пропозицій.

"Сьогодні представники газотрейдера знаходяться у нас. Завтра о 9.30 ми зустрічаємося з ними в Києві для вироблення остаточних домовленостей, – повідомив О.Лисенко і попросив максимального сприяння обласної влади для участі в переговорах генерального директора СНВО Олексія Цимбала. – Без нього нам буде складно це зробити. Я не можу брати на себе всі повноваження за домовленостями підприємства-ліцензіата. У них прямі договори і вони повинні це робити. Ми не можемо гасити з міського бюджету борги комерційного підприємства. За це передбачена кримінальна відповідальність. Ми вже пішли на безпрецедентний крок, давши гарантію «Сумитеплоенерго» за КВПУ, що з ними розрахуються за включення соціальної сфери. Але за це ми можемо гарантувати, це гроші міськбюджету".

За даними ПАТ «Сумигаз», якщо газотрейдер «Інвестсервіс» зніме заперечення пов'язані із заборгованістю, для НАК «Нафтогаз» не складно буде протягом 2-3 діб дати номінацію, а «Сумигаз» – протягом 2-3 діб направити газ на котельню (технічно підприємство готове). Сам запуск опалення в житловому фонді за прогнозами комунальників може зайняти ще 2-3 доби.

Спеціалісти акцентують, що ТОВ «Сумитеплоенерго» не зможе опалювати все місто належним чином, оскільки так товариство зможе втратити ліцензію від НКРЕКП, тому єдиний вихід – запускати котельню КППВ.