Митники Сумщини розповіли громадськості та бізнесу про нововведення

Cумська митниця ДФС прагне організувати обслуговування на митних постах області настільки зручно, наскільки це дозволяють зробити інформаційні технології та кращий європейський досвід.


– Ми націлені на подальше спрощення процедури адміністрування і сплати податків, а також на створення максимально комфортних умов для діяльності спільного бізнесу, – говорить Олександр Гуцал, начальник Сумської митниці ДФС. – Це – один із стратегічних напрямів нашої діяльності.

Керівник митниці наголосив, що зі сторони контролюючого органу усі питання, які можуть виникнути у процесі роботи, будуть усуватися швидко та ефективно для створення максимальної зручності представникам бізнесу. Тому в листопаді 2016 року працівниками Сумської митниці ДФС було проведено три зустрічі з громадськістю та суб’єктами господарювання, під час яких обговорено реалізацію реформ у митній сфері.

Жваве обговорення теми «Єдиного вікна» і досі залишається, адже дана система швидкого проходження митних процедур ще нова, тому перехід на новий ступінь митного оформлення не проходить без запитань та удосконалень. Ще дві зустрічі було проведено на митних постах «Бачівськ» та «Конотоп» Сумської митниці ДФС. Присутніми були різні суб’єкти господарювання: суб’єкти зовнішньо-економічної діяльності і фізичні особи-платники податків і зборів.

Митники розповіли про роботу «мобільних груп», обговорили механізм «Єдиного вікна», фото- і відеофіксацію, запровадження інституту уповноваженого економічного оператора (УЕО) аналогічного тому, що функціонує в Європейському Союзі для максимальної адаптації українського митного законодавства до митного законодавства ЄС. Керівництво та співробітники Сумської митниці ДФС чекають усіх бажаючих для консультування та надання повної інформації щодо роботи з системою «єдиного вікна» та інших нововведень.