Молоду маму з сином захистили прокурори

Обласна прокуратура допомогла матері-одиначці прописати її маленького сина. Про це у своїй сторінці в Фейсбук повідомила заступник прокурора Сумської області Тетяна Мироненко.


"В ювінальному напрямку роботи прокуратури не буває великих фінансових оборуток чи гучних імен, але тут дуже багато горя і страждань найнезахищеніших – наших українських дітей, – пише прокурор. – Дуже часто, а в принципі – завжди, ювінальні прокурори лишаються єдиними людьми, які захищають інтереси підростаючого покоління громадян".

Альона Душка – одинока 22-річна мама, яка виховує сина Іллю. Почалося все з того, що ця дівчина дуже рано стала сиротою. Від хвороби померли спочатку її батько, а потім і мама. Дівчину забрали до інтернату, після якого вона продовжила навчання в профтехучилищі. Коли Альона сама стала мамою, то зіштовхнулася з тим, що не змогла прописати свого синочка, щоб отримати на нього допомогу по народженню дитини. Керівництво навчального закладу відмовилося прописувати його у своєму гуртожитку, а міграційна служба, відмовилася прописувати Іллю в квартирі, яка мала належати матері дівчини.

Допомогти Альоні взялася прокурор Сумського відділу Сумської місцевої прокуратури Оксана Черненко. Десятки зустрічей і судових засідань, близько тисячі телефонних дзвінків, сотні листів справи і прокуратурі таки вдалося відстояти справедливіть. Спочатку домоглися реєстрації дитини міграційною службою; потім, знову через суд, домоглися в органів соцзахисту призначити дівчині допомогу, як матері-одиначці; далі виграли позов, завдяки якому дівчина зможе приватизувати квартиру матері.

"Розумію, що це далеко не сенсаційна справа, – пише Тетяна Мироненко. – Але хто б ще погодився захищати цю молоду маму з її маленьким синочком?.. Сьогодні багато хають роботу органів прокуратури, але давайте тоді говорити і про такі справи, і про таких людей. Адже це наша робота!"