На благодійному ярмарку “фрунзенці” збирали кошти для родин загиблих у АТО

Творити добро так просто: у Сумському НВО оголосили імена переможниць конкурсу «Маминими руками» та провели благодійний ярмарок.


З нагоди Міжнародного жіночого дня у ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» відбулася церемонія нагородження учасниць handmade-конкурсу «Маминими руками» та ще один не менш очікуваний заводчанами захід – благочинний ярмарок, де за символічну плату були виставлені на продаж усі поробки обдарованих рукодільниць. За виручені кошти придбано подарунки для родин сумських машинобудівників, які полягли, боронячи рідну країну на східних її рубежах.

Цьогоріч взяти участь у соціальному handmade-проекті з доброчинною метою, який Сумське НВО проводить вже удруге поспіль, вирішили 39 майстринь – працівниць підприємства. Протягом місяця, доки тривав прийом робіт, заводчанки підготували на конкурс 70 поробок. Політ їхнього креативу і майстерності просто приголомшливий: тут вам і м’які іграшки, і чудові картини, і витончена вишивка, і вишукані прикраси, і в’язаний одяг, і оригінальні зразки декупажу, й усілякі сувеніри з застосуванням  бісеру, шпагату, кавових зерен, кольорового паперу, шовкових стрічок тощо.

«Від такого розмаїття просто очі розбігаються. Дуже тонка робота, справжні шедеври! А головне відчувається, що всі зразки рукоділля зроблені з душею», – зазначив під час вшанування конкурсанток директор із персоналу СНВО Сергій Підкуйко.

Повністю підтверджують ці слова як сумські машинобудівники, котрим довелося вирішувати долю заводських майстринь на першому етапі відбору претенденток на перемогу, так і журі, якому судилося обирати кращих із кращих.

Власне, представники трудового колективу охоче брали участь у телефонному голосуванні, котре протягом трьох днів проходило в об’єднанні. За цей досить-таки короткий проміжок часу на гарячу лінію прес-центру, який виступає координатором даного проекту, надійшло понад 700 дзвінків.

Творчість п’ятьох фавориток народного голосування була представлена на розсуд суддів конкурсу. Як відзначив генеральний директор СНВО Олексій Цимбал: «Після аналогічного минулорічного заходу стало зрозуміло, що легко прийняти рішення не вдасться, бо кожна з робіт по-своєму ексклюзивна. Цього разу ми були обмежені лише п’ятьма роботами, яким віддали перевагу сумські машинобудівники. Однак і це не дуже допомагало, адже довелося обирати з-поміж абсолютно різних напрямків хендмейду: від іграшок – до смаколиків». Ще один представник суддівської комісії, голова профспілки «Машметал» Іван Совгіра зізнався, що на такий випадок у нього в запасі є єдино можливе рішення – він обирає серцем.

Зрештою, судді зупинились на трьох поробках, які принесли їхнім авторкам ексклюзивні презенти від підприємства, покликані стати їм гарними помічницями на кухні. Так, володаркою головного призу, а це мікрохвильова піч Samsung, стала Тетяна Лобода, яка підкорила журі оригінальним тортом, зробленим у вигляді книги (причому неабиякої, а з посвятою рідному підприємству, котрому виповнилося вже 120 років). На другому щаблі розмістилася авторка чудової ляльки-мотанки Лариса Ніколаєнкова, яка автоматично обзавелася багатофункціональною мультиваркою Rotex. А от почесне третє місце цьогоріч закріпилося за Ольгою Бондаренко. Вона виготовила чарівну нерозлучну парочку іграшок-котів і в якості дарунка одержала ручний блендер Elbee. 

Не лишилися без уваги й старання інших конкурсанток. Зокрема, всі рукодільниці отримали на згадку про участь у handmade-проекті ювілейні книги про підприємство «Від Крайньої Півночі – до спекотних пустель», а також коробки цукерок.

Логічним продовженням заходу став благодійний ярмарок, де розпродавалися надані в рамках конкурсу «Маминими руками» поробки. Торговиця вже традиційно проходила під гаслом: «Бажаєте – заплатіть більше!» Ажіотаж серед заводчан був чималий. Бачачи символічну стартову ціну, багато працівників віддавали за виріб, який припав до душі, стільки, скільки вважали можливим. У підсумку вдалося зібрати близько 4000 грн. За них придбано подарунки для дружин і дітей сумських машинобудівників Ігоря Завального, Сергія Палешка, Ігоря Косточки, Дмитра Лісовенка та Андрія Степанця, чиї життя обірвала новітня підступна війна.