На навчання у Сумському прикордонному загоні зібрали чотирилапих охоронців рубежів (ФОТО)

Інспектори-кінологи Сумського прикордонного загону та їх чотирилапі помічники удосконалюють свої вміння.


Служба інспекторів-кінологів разом зі службовими собаками посідає гідне місце в забезпеченні безпекової складової під час охорони державного кордону.

Кінологічне забезпечення активно використовується й на ділянці відповідальності Сумського прикордонного загону. У пунктах пропуску та на «зеленому кордоні» прикордонники залучають до несення служби своїх вірних чотирилапих помічників. А задля якісного виконання службових завдань робота кінологів та службових собак потребує постійного тренування та удосконалення.

З цією метою у період з 26 червня до 2 липня на базі відділів прикордонної служби «Середина Буда», «Глухів» імені Петра Калнишевського та прикордонної комендатури швидкого реагування  Сумського прикордонного загону з інспекторами-кінологами підрозділів охорони державного кордону проведені навчально-методичні збори за І півріччя 2020 року.

Під час проведення занять  практично перевірялись знання та уміння інспекторів-кінологів, а також навички закріплених за ними службових собак. За результатами складених заліків визначено ступінь їх спроможності і готовності до виконання завдань з охорони державного кордону.

За підсумками зборової підготовки визначено кращих кінологів у наступних номінаціях:

«Пошук зброї, боєприпасів та вибухових речовин» – інспектор прикордонної служби 1 категорії – інструктор відділення «Бачівськ» старший прапорщик Дмитро Апьонкін зі службовою собакою породи лабрадор-ретривер;

«Пошук наркотичних речовин» – інспектор прикордонної служби 1 категорії – інструктор відділення «Рижівка» старший прапорщик
Дмитро Кириченко зі службовою собакою породи бельгійська вівчарка-малінуа;

«Розшук» – інспектор прикордонної служби 1 категорії – інструктор відділення «Велика Писарівка» прапорщик Андрій Баличев зі службовою собакою породи німецька вівчарка.

Кращі інспектори-кінологи будуть заохочені правами начальника Сумського прикордонного загону. Також вони увійдуть до складу команди загону для участі у відомчих та міжвідомчих змаганнях.