На підтримку обороноздатності країни – майже 100 мільйонів гривень від сумчан

За 9 місяців 2017 року платники, які перебувають на обліку в Державній податковій інспекції у м. Сумах, сплатили 94 мільйони гривень військового збору. У порівнянні з минулим роком надходження зросли на 15 мільйонів (тобто на 19,2%).


Загалом, з початку введення військового збору (з серпня 2014 року) сумчани відрахували в держскарбницю 303 мільйони гривень.

В інспекції констатують, що позитивна динаміка бюджетних надходжень є підтвердженням високого рівня відповідальності сумчан та усвідомлення ними важливості перерахування коштів на розвиток та модернізацію української армії. Так званий «патріотичний» податок – це  внесок кожного громадянина для підтримання обороноздатності української армії та встановлення миру в нашій державі.

Довідково повідомляємо, що військовий збір був введений в Україні як додаткове джерело фінансування і підтримки армії, яка виконує завдання у зоні проведення АТО.

Ставка збору становить 1,5% доходів.

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, винагород, які нараховуються платнику у зв’язку з укладеними трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.