На Роменщині буде створено кооператив із заготівлі та переробки молока

Ситуацію щодо зниження рівня закупівельних цін на молоко та обурення цим жителів кількох сільських рад Роменського району розглядали під час апаратної наради в облдержадміністрації.


«З початку року на урядову гарячу лінію та до обласного контактного центру надійшло чимало звернень  від громадян з питань низької закупівельної ціни на молоко, – прокоментував ситуацію заступник голови облдержадміністрації Микола Подопригора. – На минулому тижні під керівництвом голови облдержадміністрації Миколи Клочка ми провели нараду, де звернулись з проханням до молокозаводів повернути закупівельну ціну 5 гривень. Але, на жаль, до нас не дослухалися».

Як повідомив у режимі відеоселектору голова Роменської райдержадміністрації Валерій Білоха, за останній тиждень закупівельна ціна на молоко з п’яти гривень знизилася до чотирьох. У зв’язку з цим жителі сіл Ярошівка та Нова Гребля відмовилися здавати молоко. Їм ніби пообіцяли, що ціну підвищать, але цього не сталося і до сьогодні. І вже минулої неділі північ району – жителі Ріпчанської  та Рогинської сільських рад, всього близько 100 осіб, блокували транспортні засоби збирачів. Якщо у деяких селах було прийнято рішення просто не здавати молоко, то в інших сільських радах частина селян вирішила взагалі не пускати молокозбірників на територію населених пунктів.

Наразі Роменська райдержадміністрація сприяє створенню сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу із заготівлі та переробці молочної продукції на території Роменського району. Керівництво району вже звернулося до ПП «Рось» Роменського молочного комбінату щодо передачі майбутньому кооперативу холодильного обладнання, яке знаходяться в 9 населених пунктах району.