На Шосткинщині відновлено Братську могилу (ФОТО)

В селі Лушники Шосткинського району завдяки небайдужим активістам та депутату Сумської обласної ради від Опозиційного блоку Володимиру Пилипейку відновлено Братську могилу. Днями відбулося її урочисте відкриття.


Місцеві жителі говорять, що тут захоронено більше десяти людей, втім на самому пам’ятнику викарбовано лише три прізвища бійців, які захищали рідну землю під час Великої Вітчизняної війни. Також згадують із розповідей рідних, що навколо Шостки точилися запеклі бої, було багато загиблих, а річка Десна була буквально всіяна тілами військових.

     

Жителі Лушників ніколи не забували про Братську могилу, завжди приходили до неї. Втім, останнім часом вона стала руйнуватися. Тож селяни звернулися до ГО «СтРім», а ті, в свою чергу, до Володимира Пилипейка. Керівник організації Володимир Кушнірьов говорить, що обласний депутат завжди з увагою ставиться до історії і допомагає у таких справах. Тож не відмовив і цього разу. Володимир Пилипейко виділив 14 тисяч грн. власних коштів, узяв на себе транспортні розходи.

Громадські активісти розчистили територію навколо Братської могили, демонтували стару огорожу, встановивши замість неї нову, викорчували самозасіяні насадження, вимостили доріжку плиткою, підлаштували сам пам’ятник.

Під час урочистого відкриття оновленого пам’ятного місця лунали воєнні марші та пісні, представники ГО «СтРім» зайняли почесний караул, перевдягнувшись у військову форму того часу. Присутні говорили, що така подія – дуже важлива.

Володимир Пилипейко зазначив, що завжди підтримує подібні починання, бо, вважає, що ми мусимо пам’ятати свою історію. «Це минуле нашої Сумщини, наших дідів та прадідів. Якщо не буде історії, не буде й нас», – наголосив депутат.

Його однопартієць, депутат Шосткинської міської ради Віктор Калиновський додав, що вони планують створити реєстр могил невідомих солдатів і забутих пам’ятників, аби відновити історію.

Мешканці Лушників дякували депутатам та представникам ГО «СтРім» за небайдужість. Вони говорили, що завдяки їм відновлено святе місце. «Пам’ять повинна нас об’єднувати, бо хто не пам’ятає минулого, той не має майбутнього», – зазначали селяни.