На Сумщині 1222 платника податків підвищили заробітну плату своїм найманим працівникам

Детінізація ринку праці є одним із пріоритетних напрямів діяльності фіскальної служби Сумської області.


Так, фахівці органів ДФС Сумщини постійно проводять систематичну роботу,  спрямовану на  викорінення неофіційних трудових відносин, виплати заробітної плати в «конвертах» та недопущення виплати заробітної плати менше мінімально встановленого рівня. 

Дотриманню вимог законодавства про працю  сприяють зустрічі та співбесіди з керівниками підприємств і приватними підприємцями – роботодавцями.  Зокрема,  з питань виплати заробітної плати найманим працівникам менше гарантованого рівня проведені співбесіди з     591 підприємцем. За результатами проведеної роботи 561 підприємцем підвищено рівень заробітної плати, до бюджету додатково надійшло 452 тис. грн податку на доходи фізичних осіб. 

Завдяки спільним діям органів ДФС та органів місцевого самоврядування 661  підприємство підвищило рівень заробітної плати, до бюджету додатково надійшло 16314,2 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

Крім того, було виявлено та залучено до державної реєстрації  688 громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без державної реєстрації. За результатами проведеної роботи до бюджету додатково надійшло 233,3 тис. грн податків.

Проведеними документальними перевірками з питань своєчасної виплати заробітної плати, повноти та своєчасності перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб встановлені порушення в 41 юридичної особи. За результатами перевірок до бюджету надійшло  641,5 тис. гривень.