На Сумщині формують 6 госпітальних округів

На цьому наголосив тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Олександр Марченко під час міжрегіонального форуму «Дорожня карта» реформи охорони здоров’я в Україні»/


Захід, який  зібрав представників із Сумської, Полтавської, Харківської та Чeрнігівської областeй, відвідав заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський.

Високопосадовець, зокрема, розповів учасникам форуму про нову систему охорони здоров’я, яку сьогодні втілює держава. За його словами, мета медичної реформи – нова система фінансування медичної галузі, нова модель стосунків «пацієнт – лікар», «лікар – лікарня», «лікар – держава», «пацієнт – держава». Цю концепцію підтримує Президент України Петро Порошенко, і наразі вона вже втілюється як на загальнодержавному рівні, так і на регіональному.

У своєму виступі т.в.о. голови облдержадміністрації Олександр Марченко повідомив учасникам форуму, що за останні роки в області реалізовані важливі проекти в медичній галузі. Серед них, зокрема, створення сучасного обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, оснащення його диспетчерською. І завдяки цьому проекту стало можливим проведення на Сумщині Всеукраїнських змагань «Сумські медичні ралі-2017». Але всі ці досягнення мають бути частиною комплексної реформи галузі, яка вже давно назріла в державі. І сьогодні варто швидко впроваджувати її в Україні, приймаючи ті законопроекти, які знаходяться на розгляді Верховної Ради.

Говорив посадовець і про важливе для області питання – проект створення госпітальних округів.

«Шести округам на Сумщині – бути, – підкреслив Олександр Марченко. – На цьому тижні голова облдержадміністрації Микола Клочко зустрічався з Віце-прем’єр-міністром України Геннадієм Зубком з приводу даного питання і ми отримали підтримку. Наразі очікуємо, що та позиція, яку відстоює обласна влада щодо формування саме 6 госпітальних округів, буде підтримана прийняттям відповідних рішень на рівні Кабміну».

У рамках форуму представниками влади та експертами також обговорювалися законопроекти, які змінять систему фінансування охорони здоров’я України і нові права та відповідальність об’єднаних територіальних громад в наданні первинної медико-санітарної допомоги.

Міжрегіональний форум «Дорожня карта» реформи охорони здоров’я в Україні» проводиться Сумським підрозділом Центру розвитку місцевого самоврядування за участі і підтримки Сумської облдержадміністрації та Сумської обласної ради.