На Сумщині на 7% зросло споживання газу

ПАТ «Сумигаз» за 8 місяці 2016 року розподілено 499,3 млн. куб. м. природного газу, що на 7,3% більше у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року.


Збільшення обсягу транспортування блакитного палива відбулось за рахунок споживачів, які використовують газ для побутових потреб. За 8 місяців населенням спожито 245,3 млн куб. м. газу, це на 5,8% більше, ніж у січні-серпні 2015 року.

За словами директора комерційного ПАТ «Сумигаз» Дениса Черненка: «Підхід розрахунку органами соціального захисту субсидії створив умови до збільшення використання газу. Часом, надані субсидії вдвічі перевищували реальне споживання. Споживачі намагались випалити максимальну кількість газу, на яку надана субсидія».

Також на 27,8% збільшили споживання природного газу промислові підприємства, їм розподілено 140,5 млн куб. м. Проте, установи і організації, що фінансуються з державного бюджету, зменшили використання газу на 8,3%, отримавши 8,9 млн куб. м., підприємства ТКЕ – на 8,3%, 104,5 млн куб. м.

ПАТ «Сумигаз» не отримує оплату від споживачів за природний газ. З 1 липня 2015 року це роблять газопостачальні підприємства, використовуючи розрахунковий рахунок спеціального призначення, з якого основна частина коштів автоматично за затвердженим алгоритмом направляється в НАК «Нафтогаз України».