На Сумщині надійшло 252,3 млн грн плати за землю

За період січень – травень 2017 року до місцевих бюджетів Сумської області надійшло 232,5 млн. грн плати за землю з юридичних осіб та 19,7 млн. грн плати за землю з фізичних осіб.


Ця сума складає 116 відс. доведеного урядом індикативного показника (+35 млн. грн). Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата збільшилася на 35,3 млн. гривень.

Нагадаємо, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший повинні сплачувати власники землі та землекористувачі, другу – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

Фізичні особи Сумської області сплатили за 5 місяців 2017 року 2,5 млн. грн земельного податку та 17,2 млн. грн орендної плати. Що стосується юридичних осіб, то ними сплачено 185,1 млн. грн орендної плати та 47,4 млн. грн земельного податку.

Проте викликає занепокоєння загальна сума податкового боргу з плати за землю. Фізичні особи по області заборгували державі 12,4 млн. грн. (в т. ч. 5 млн. грн земельного податку та 7,4 млн. гривень з орендної плати).

Найбільші суми податкового боргу з плати за землю у громадян обліковується в Охтирській ОДПІ — 2,7 млн. грн, в Конотопській ОДПІ – 1,7 млн. грн та в Шосткинській ОДПІ – 1,7 млн. гривень.

Головне управління ДФС у Сумській області наголошує, що до 1 липня поточного року проводиться нарахування плати за землю. Тобто платник — фізична особа до 1 липня поточного року узгоджує суму грошового зобов’язання з плати за землю з фізичних осіб.

Фахівці фіскальної служби просять жителів області своєчасно сплачувати свої податкові зобов’язання. Адже боржників чекають штрафні санкції. При затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу; при затримці понад 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.