На Сумщині обговорили заходи щодо вирішення конфлікту між перевізниками

«Ми повинні напрацювати алгоритм дієвих заходів, аби конфлікт між перевізниками був вирішений виключно в правовому полі».


На цьому начальник ГУНП області Микола Лушпієнко акцентував увагу присутніх на засіданні оперативного штабу з координації роботи у галузі законності, правопорядку та обороноздатності.

Дане питання було винесено на розгляд чергового засідання оперативного штабу за ініціативою керівника поліції Сумщини не випадково. Адже за останні роки у сфері пасажирських автобусних перевезень за маршрутом «Суми – Київ» має місце конфліктна ситуація між сумськими перевізниками та одним з київських ТОВ, яке також надає аналогічні послуги. На ґрунті конкуренції у сфері пасажирських перевезень між зазначеними суб’єктами господарювання протягом останніх років виникали навіть силові протистояння.
Засідання проходило під головуванням т.в.о. голови Сумської ОДА Ірини Купрейчик. До участі в конструктивному діалозі поліцейські запросили керівників управління інфраструктури області, Укртрансбезпеки, голів ГО «Центру боротьби із корупцією та тіньовою економікою», ГО «Союз перевізників України», а представників конфліктуючих між собою підприємців-перевізників.

Начальник ГУНП повідомив, що поліцією розслідується ряд кримінальних проваджень, пов’язаних із вищевказаною конфліктною ситуацією. І нагадав присутнім про нещодавню подію, коли водій одного із маршрутних таксі, рухаючись в напрямку Києва, своїми діями створив небезпечну аварійну ситуацію для іншої маршрутки з пасажирами, що рухалась в тому ж напрямку. Як наслідок, обурені пасажири побили водія-порушника. Завдяки вжитим оперативно-розшуковим заходам вже наступної доби 2 мешканця обласного центру, які скоїли зазначене правопорушення, були встановлені, їм повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 296 КК України. Проте зазначена подія була висвітлена дописувачами соцмереж саме у розрізі довготривалого конфлікту між суб’єктами пасажирських перевезень.

«З урахуванням зазначеного, озвучена проблематика потребує спільного обговорення та скоординованих дій для деескалації конфлікту у правовому полі за участю представників Сумської ОДА, Укртрансбезпеки, Сумської міської ради та з урахуванням пропозицій представників перевізників. Ми повинні напрацювати алгоритм дієвих заходів, аби конфлікт між перевізниками був вичерпаний. Це дозволило б суб’єктам господарювання здійснювати законну підприємницьку діяльність, а пасажирам – почувати себе у безпеці під час подорожі за маршрутами із Сум до столиці України», – підкреслив Микола Лушпієнко.
Він наголосив також на необхідності більшого контролю з боку Управління Укртрансбезпеки в Сумській області, яке має робити все необхідне, щоб подібних конфліктів не виникало.

Начальник управління інфраструктури облдержадміністрації Володимир Дудченко висловив свою думку з приводу урегулювання конфлікту: раз і назавжди цей конфлікт можна вирішити за умови внесень змін у законодавство. Зокрема, щоб до участі у конкурсах на автобусних маршрутах протяжністю більше 150 км допускали малогабаритні автобуси. Таким чином, усі перевізники працюватимуть в одній законодавчій площині і надаватимуть свої послуги на умовах конкуренції між собою. А виграють від цього, безумовно, пасажири.

Активну участь в обговорення взяли голова ГО «Союз перевізників України Валентин Демчук та самі перевізники, які висловили свої бачення вирішення конфліктної ситуації.

Вислухавши усі сторони конфлікту та думку з цього приводу керівників відповідних відомств т.в.о. голови Сумської ОДА Ірина Купрейчик запропонувала створити робочу групу, яка ретельно опрацює дане питання, аби в подальшому звернутись з пропозиціями до Міністерства інфраструктури України задля врегулювання ситуації в правовому полі.

Відділ комунікації поліції Сумської області