На Сумщині очікується значне похолодання

За прогнозами Укргідрометцентру, 7-8 лютого очікується значне похолодання. У Сумській області температура знизиться вночі до 20-26 градусів, вдень – до 9-15 градусів морозу. 9 лютого нічна температура знизиться до 18-23 градусів, денна – істотно не зміниться. На дорогах ожеледиця.


Щорічно до лікувальних закладів Сумщини надходять постраждалі з різними стадіями обмороження. За спостереженнями медиків кількість таких хворих збільшується одразу у декілька разів у періоди різких похолодань. Щоб уникнути переохолодження й обмороження, фахівці рекомендують дотримуватись основних правил поведінки в умовах низьких температур.

Рятувальники закликають громадян бути вкрай обережними! Не можна вдягати тісний одяг та взуття, необхідно захищати відкриті ділянки шкіри. У період сильних морозів не виходьте без потреби на вулицю або обмежте перебування на відкритому повітрі.

За словами лікарів, особливо слід берегтися хворим на судинні захворювання та цукровий діабет. Не вживати алкоголь, що може призвести лише до швидкого замерзання.

Перші ознаки обмороження: біль або порушення чутливості кінцівок, поява плям блідо-синюшного відтінку, пухирців з рідиною (особливо небезпечні – червоні). Долікарська допомога у таких випадках – поступове зігрівання (рукавички, шкарпетки, ковдра, чай або інші теплі напої), добре нагодувати постраждалого.  

Ушкоджені кінцівки необхідно обмотати стерильним бинтом або серветками та негайно звернутися за кваліфікованою допомогою до лікаря-хірурга. Зволікання у таких випадках може лише нашкодити постраждалому!

Нагадуємо, що для надання допомоги населенню у період низьких температур, особливо малозахищеним верствам, на території області організовано роботу 79-ти цілодобових пунктів обігріву.

Перелік пунктів обігріву