На Сумщині поліція вшанувала пам’ять загиблих учасників бойових дій в Іловайському котлі

Поминальні заходи пройшли в усіх відділах та відділеннях поліції області. В Сумах керівний та особовий склад поліції провели скорботний молебен за загиблими у храмі Святого апостола Андрія Первозваного, а в регіональних підрозділах запалили свічки на честь загиблих героїв та вшанували їх хвилиною мовчання.


Щоденна ранкова відео-селекторна нарада в Головному управлінні поліції розпочалась з хвилини мовчання. Так поліцейські області, переважна більшість з яких є учасниками АТО, вшанували пам'ять українських військових, які чотири роки тому в цей день загинули в Іловайську та Дебальцевому. Очільник поліції Сумщини Микола Лушпієнко нагадав хронологію подій під Іловайськом у 2014 році. Тоді українським військовим майже вдалося оволодіти містом, та Росія кинула супротив них свої регулярні війська. В результаті українські військові потрапили в оточення. 29 серпня бойовики запропонували відкрити для них «зелений коридор». І як тільки українські колони рушили, вони цинічно і холоднокровно відкрили вогонь на ураження.

«Згідно з даними Генпрокуратури України, тоді загинули 366 українських вояків, 429 – отримали поранення, 300 – потрапили в полон. Щоправда, учасники тих подій, які вижили, називають більші цифри загиблих. Серед полеглих під Іловайськом є і військові з Сумщини. Їх імена навічно залишаться в наших серцях», – підкреслив Микола Лушпієнко . Він запросив всіх присутніх, а також керівників інших підрозділів поліції, взяти участь у поминальному молебні в храмі Святого апостола Андрія Первозваного Української православної церкви Київського патріархату в Сумах.

Місце проведення молебну було обрано не випадково – саме цей храм був відкритий на честь українських воїнів, які віддали свої життя за волю і незалежність нашої держави. 

Священик, отець Владислав Чайка, під час панахиди поіменно згадав кожного жителя Сумщини, який загинув, захищаючи Україну від ворожої навали. А правоохоронці, багатьом з яких теж у 2014-2015 роках довелося зі зброєю в руках боронити країну, пом’янули і своїх полеглих колег.

До пам’ятного хреста біля церкви працівники поліції склали квіти та свої молитви за загиблих воїнів, які відстоювали суверенітет та недоторканість держави. А продовження цих молитов в кожному територіальному підрозділі області були запалені поминальні свічки.

Відділ комунікації поліції Сумської області