На Сумщині працюватимуть місцеві комітети доступності

На цьому наголосив очільник області Микола Клочко під час засідання колегії облдержадміністрації

За словами начальника обласного управління містобудування та архітектури Олега Кривцова, наразі на Сумщині діє 26 комітетів забезпечення доступності маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

І на фоні цього, як зазначив Олег Кривцов, в області обладнано пандусами лише 35 будівель установ і організацій, з них 7 – позапланово. Найкраще ця робота проводиться на території міста Конотоп та Великописарівського, Конотопського, Путивльського і Тростянецького районів.

Начальник обласного управління містобудування та архітектури зосередив свою увагу також і на питанні доступності об’єктів залізничного і автомобільного транспорту для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

«Наразі на станції залізничного вокзалу м. Суми та інших міст передбачені умови для доступності та перебування осіб з особливими фізичними потребами та інших маломобільних груп населення, – говорив Олег Кривцов. – А з 21 будівлі автостанцій лише 11 обладнані елементами доступності, які відповідають державним будівельним нормам».

На сьогодні у Сумській області на приміських та міських автобусних маршрутах загального користування використовується понад 164 транспортних засоби, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Голова облдержадміністрації Микола Клочко звернувся до голів райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування з вимогою забезпечити належну роботу місцевих комітетів доступності.