На Сумщині правоохоронці затримали автомобіль з п’ятьма тоннами гербіцидів

Днями у Великописарівському районі прикордонники Сумського загону спільно зі співробітниками внутрішньої та власної безпеки Держприкордонслужби та УСБУ у Сумській області попередили спробу незаконного переміщення через українсько-російський кордон великої партії товарів народного споживання.


У ході реалізації інформації, отриманої оперативними співробітниками СБУ, спільна міжвідомча група під час перевірки держрубежу на напрямку між українським населеним пунктом Попівка та російським Сподарюшине в безпосередній близькості від кордону помітила автомобіль марки «Мерседес» української реєстрації та одну особу, яка здійснювала вивантажування коробок.

Помітивши наближення службового автомобіля, водій намагався зникнути з місця події, але під час переслідування правоохоронці наздогнали та затримали втікача. Ним виявися 49-річний громадянин України.

Оглянувши місце здійснення протиправної діяльності, правоохоронці виявили 9 коробок, в кожній з яких знаходилися по дві 10-літрові каністри з гербіцидами. В затриманому автомобілі знаходився ідентичний вантаж. Загальна вага затриманих гербіцидів, які правопорушник намагався незаконно перемістити через кордон до Росії, склала біля 5 тонн.

Наразі правоохоронці з’ясовують усі обставини припиненого правопорушення. За спробу незаконного перетинання державного кордону України на мешканця прикордоння складені відповідні адміністративні матеріали.