На Сумщині прикордонники та поліція перекрили канал нелегальної міграції

Як з’ясувалось під час розслідування, до незаконної переправки нелегалів через територію України були причетні шестеро жителів регіону. Наразі триває досудове слідство.

У ході проведення оперативно-розшукових заходів, направлених на виявлення та перекриття каналів нелегальної міграції, співробітники оперативно-розшукових підрозділів Держприкордонслужби разом з працівниками Середино-Будського відділення поліції виявили чотирьох іноземних громадян, котрі намагались в обхід встановлених пунктів пропуску перетнути державний кордон України, та затримали ймовірного провідника з числа місцевих жителів. Затриманих нелегалів після проведення всіх необхідних в таких випадках процесуальних дій помістили до спеціального приймальника-розподільника, що знаходиться на території Миколаївської області. За фактом їх виявлення було відкрите кримінальне провадження за ознаками ст. 332 КК України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України), в рамках якого під час слідства в поле зору правоохоронців потрапили ще кілька осіб.

Під час оперативних та пошукових заходів, які проводилися під процесуальним керівництвом прокуратури Сумської області, на викриття каналу нелегальної міграції були задіяні оперативно-розшукові підрозділи Держприкордонслужби, спецпідрозділ «Дозор» та мобільна прикордонна застава «Суми», працівники місцевих підрозділів поліції, бійці роти поліції особливого призначення ГУНП в Сумській області.

На сьогодні у фігурантів провадження проведено ряд обшуків та вилучено речові докази. Слідчі дії по справі тривають, правоохоронці збирають всі можливі докази причетності кількох фігурантів до організації виявленого каналу нелегальної міграції та незаконного перетину іноземними громадянами російсько-українського кордону.

Правоохоронці нагадують: у відповідності з вимогами чинного законодавства, незаконне переправлення осіб через державний кордон України, організоване групою осіб, карається позбавленням волі на строк від семи до дев’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна. Втім, остаточну крапку в цій справі поставить суд.