На Сумщині припинено діяльність підпільного цеху з виготовлення підакцизних товарів

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Сумській області в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні, кваліфікованому за ч.ч.1,2,3 ст. 204 КК України, виявили злочинну схему незаконного виготовлення підакцизної продукції.


Підпільний цех був облаштований у нежитловому приміщенні у м. Конотоп. Виготовлення спирту здійснювалося без дотримання санітарних норм, стандартів, правил гігієни шляхом промислового очищення технічної рідини, яка містить етиловий спирт та ряд інших компонентів. Вживання цього напою, ймовірно, могли б спричинити масові отруєння населення.

Незаконно виготовлену підакцизну продукцію фасували та оптовими партіями реалізовували на території Київської та Сумської областей.

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Сумській області спільно з прокуратурою на підставі ухвал суду 10 січня 2019 року провели ряд обшуків за місцями виробництва та зберігання сурогату. За результатами проведених слідчих дій вилучено понад 22 тони фальсифікованого алкоголю, промислову установку для виготовлення спирту, інше обладнання, що забезпечує масове виробництво (фільтри, шланги, насоси, лічильники, тара тощо) та два вантажних автомобіля. Всього вилучено товарно-матеріальних цінностей  за попередньою оцінкою на суму близько 9 млн. гривень.

Водночас, у порядку ст. 208 КПК України затримано організатора незаконного виробництва алкогольних напоїв, йому повідомлено про підозру за ч. ч. 1, 2, 3 ст. 204 КК України.

Досудове слідство триває.