На Сумщині протягом листопада 129 тисяч пацієнтів обрали свого лікаря

Протягом листопада показник підписаних декларацій у Сумській області зріс на 12% і тепер становить 59% від усього населення регіону.


Інститут аналітики та адвокації продовжує слідкувати за перебігом реформи первинної ланки медичної допомоги. Станом на 01 грудня 2018 року в Сумській області декларацію з лікарем підписало ще 129 тисяч пацієнтів. Це на 12% більше, ніж минулого місяця. Для порівняння, у сусідній Полтавській області протягом листопада декларації з лікарем підписали 3% населення.

Станом на 01 грудня 2018 року, у більшості районів Сумщини жителі обрали свого лікаря. Найвищий показник у таких районах:

  • Тростянецький район – 73%
  • Лебединський район – 72%
  • Буринський район – 68%
  • Краснопільський район – 66%
  • Роменський район – 65%

“У листопаді лідерами за кількістю підписаних декларацій в Сумській області є Білопільський та Шосткинський райони – 14,3 тисячі та 25,3 тисячі відповідно. Найменш активними були в Липоводолинському районі, де підписали декларації менше 1% жителів”, – повідомив Дмитро Пономарьов, аналітик ІАА.

З початку приписної кампанії на Сумщині декларації з лікарем підписали 640 тисяч пацієнтів.

Крім того, в рамках медреформи упродовж листопада в Сумській області автономізувались ще 4 медзаклади – по одному в Охтирському, Великописарівському, Сумському та Лебединському районах. Тепер у області 44 комунальних некомерційних підприємств.

Керівники автономізованих закладів отримують більше повноважень у використанні коштів та формуванні кадрової політики, стають більш самостійними у прийнятті рішень.

Аналітики рекомендують пацієнтам обрати свого лікаря до кінця 2018 року, бо від кількості підписаних декларацій залежатиме фінансування саме вашої лікарні у наступному році.