На Сумщині реалізується Національна транспортна стратегія

На цьому наголосили іноземні експерти під час презентації на Сумщині Національної транспортної стратегії2030. Участь у заході взяв голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО


Експерти Європейського Союзу з питань транспорту ознайомили присутніх з пріоритетними напрямками реалізації Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року. Зокрема, ключовий експерт проекту технічної підтримки ЄС Джером БРЮШО зазначив, що вся стратегія розроблялася Міністерством інфраструктури України спільно з європейцями. Головна її мета – зробити все можливе, щоб українська транспортна система стала невід’ємною частиною європейської інфраструктури.

«Національна транспортна стратегія – є досить амбітною. Ми розуміємо, для того, щоб втілити її в життя повністю, необхідно вдосконалити українське законодавство, зокрема, в питанні підвищення рівня безпеки на дорогах, також покращити стан дорожнього покриття, осучаснити аеропорти, лібералізувати залізничну інфраструктуру тощо, – говорив він. – Але втілення її дозволить залучити інвестиції в транспортну галузь, особливо в прикордонні регіони».

Очільник області Микола КЛОЧКО під час презентації зазначив: «Розвинена транспортна і дорожня інфраструктура є важливою передумовою розвитку як країни в цілому, так і особливо нашої Сумщини, що має спільну ділянку кордону з РФ майже 600 км.Щороку автомобільним, залізничним, міським електричним та авіаційним транспортом у Сумській області перевозиться близько 100 млн. пасажирів, понад 6 млн. тонн вантажів».

Разом з тим, за його словами, у галузі транспорту Сумської області існують певні проблеми, зокрема, відсутність електрифікації дільниці залізниці Ворожба – Суми – Харків, застарілий парк залізничних вагонів, автобусів, низькі темпи оновлення пасажирського транспорту, відсутність регулярних пасажирських авіаційних рейсів з аеропорту у місті Суми.

«Вирішення проблемних питань транспортної галузі особливо актуальне для нашої області, адже ми не маємо жодного сумніву у тому, що невдовзі Україна буде розвиненою європейською державою, і кордон, який Сумщина має з Російською Федерацією, обов’язково стане кордоном Європейського Союзу, – підкреслив голова облдержадміністрації. – Сподіваюсь, що розроблена Міністерством інфраструктури спільно з експертами ЄС Національна транспортна стратегія України, яка базується на положеннях Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020» допоможе нам наблизити ці приємні і епохальні для України та Сумщини події».