На Сумщині розміри призначених субсидій доходять до 2,5 тисяч грн.

У жовтні 2016р. на Сумщині субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг були призначені 45,5 тис. домогосподарствам. Це втричі більше, ніж у жовтні минулого року. Загальна сума призначених субсидій становить 32 млн.грн.


Середній розмір призначеної субсидії становить по області 703,6 грн на одне домогосподарство, повідомляє Головне управління статистики в Сумській області. У минулому році ця цифра була значно нижчою – 278,5 грн. Найбільшу суму відшкодування – майже дві тисячі гривень отримують жителі Глухівського району. Трохи нижчою є сума у Буринському й Охтирському районах – 1850 та 1678 грн. відповідно.

Найменша сума відшкодування – у Глухові та Сумах – 161 та 2014 грн відповідно.

Заступник голови обласної організації Опозиційного блоку, депутат обласної ради Микола Войтенко говорить, що Кабінет Міністрів діє в інтересах фінансово-промислових, олігархічних груп – без різниці чи національних, чи транснаціональних. "Тарифи встановлюються не в інтересах простих людей, а всі кошти викачуються і йдуть напряму монополістам. Це стосується електроенергії, газу, води, тепла. Вважаємо, що така політика по своїй суті є антинародною".

На відшкодування витрат на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива держава витратила 1,2 млн грн і надала цю послугу 623 господарствам області. Середній розмір відшкодування за цю послугу склав на Сумщині 1923 грн. У Глухівському, Кролевецькому та Великописарівському районах ця цифра значно перевищила двотисячний рубіж. 

Це є ненормальним, продовжує політик. "У державі немає таких коштів, які йдуть на підтримку олігархів, прикриваючись нужденними. Зараз є тільки два виходи із ситуації – або змінювати бюджет, збільшуючи суму на субсидії, або знижувати тарифи на тепло, гарячу воду та електроенергію. "Опозиційний блок" наполягає на зниженні тарифів", – резюмував Микола Войтенко.