На Сумщині розроблять Положення щодо порядку виїзду учнівської та студентської молоді за кордон

Розробити його вирішили депутати постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, туризму, спорту та молодіжної політики.


Під час обговорення жахливої ДТП в Білорусі, у якій один хлопчик загинув і ще шість постраждали, заступник голови обласної ради Тетяна Головко наголосила на неузгодженості схеми маршруту, яким їхали школярі Сумщини та на тому, що у машинах було лише по одному водію, що є неприпустимим у таких дальніх поїздках, тим більше, коли це стосується пасажироперевезення дітей.

«Керівники громадських організацій не несуть відповідальності за дітей на відміну від учителів та тренерів. Окрім того, в таких поїздках має бути лікар. Тому і вчителі, і тренери, і, в першу чергу, батьки повинні бути більш пильними під час відправлення дітей у дальні поїздки. Депутатський корпус обласної ради висловлює співчуття батькам загиблого хлопчика і постраждалих дітей. Тому ми наразі зробимо все можливе, аби допомогти у цій ситуації, і в подальшому убезпечити такі трагедії», – зазначила посадовиця.

Нагадаємо, що діти, які потрапили у ДТП 13 травня в Білорусі, їздили до Польщі в рамках спільного Українсько-Польського проекту. Такі поїздки відбуваються вже протягом п’яти років, і відправляє дітей одна з громадських організацій Великописарівського району. Очолювала групу вчителька місцевої школи. Це були діти – переможці олімпіад, активісти, кращі знавці іноземних мов, ті, хто гарно навчаються, тобто найкращі учні. Поїздка була узгоджена з батьками, до відома поставлені керівники навчальних закладів. 

Загальна кількість дітей у поїздці – 26. Учні з Сум, Великописарівського, Краснопільського та Глухівського районів їхали трьома мікроавтобусами. В аварію потрапив один із них, в якому перебували 7 учнів – усі з обласного центру. У результаті зіткнення загинув один хлопчик 2005 року народження, який перебував на передньому пасажирському сидінні. Ще шестеро дітей з важкими травмами були доставлені в Кам’янецьку районну лікарню, згодом – до Брестської обласної лікарні. Двох вже перевели з реанімації до нейрохірургії, одного – до лорвідділення. Ще одного готують до виписування. Двоє дітей залишаються в тяжкому стані. Вони знаходяться в коматозному стані і підключені до штучної вентиляції легенів. У всіх постраждалих діагностовано черепно-мозкові травми різного ступеня тяжкості, а також переломи і вивихи.

Депутати були одностайними у думці, що найголовніше сьогодні – допомогти постраждалим дітям та їх батькам і убезпечити в подальшому такі ситуації. Тож вирішили поставити питання виділення коштів з обласного бюджету постраждалим і розробити Положення щодо порядку поїздок учнівської та студентської молоді за кордон і процедуру узгодження цих поїздок.