На Сумщині система моніторингу ризиків та блокування накладних зупинила 1208 «підозрілих» податкових накладних

З початку роботи системи моніторингу ризиків та блокування накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено реєстрацію 1208 податкових накладних платників податків, які зареєстровані в Сумській області.


За словами Олексія Мазуренка, начальника ГУ ДФС у Сумській області, у разі відмови у реєстрації податкової накладної платник має право протягом 365 днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування, подати Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим податковим накладним/розрахункам коригування.

У Головному управлінні ДФС у Сумській області створено спеціальну комісію, що розглядає надані суб’єктами декларування пакети документів з так званими «відбитими» податковими накладними та надає до ДФС пропозиції для прийняття остаточного рішення щодо приймання такої накладної або доведення до суб’єкта господарювання причин її не прийняття.

– Фахівці ДФС Сумщини вже розглянули 65 повідомлень щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим податковим накладним/розрахункам коригування, – говорить Олексій Мазуренко. – З них по 46 повідомленнях прийнято рішення щодо реєстрації таких документів. По іншим надані пропозиції щодо відмови у реєстрації. Остаточне рішення приймає ДФС, а також повідомляє платника про причини неприйняття.